Прапор Землі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ідея створення Прапора Землі — прапора, що представляє нашу планету в цілому, до теперішнього часу не отримала підтримки на рівні урядів національних держав і міжнародних організацій. Тим не менше, ряд громадських діячів, діячів культури і мистецтва пропонували різні варіанти зображень такого прапора, деякі з цих пропозицій наводяться нижче.

Пропозиція Д. Макконнела[ред. | ред. код]

Перша версія дизайну Прапора Землі, розроблена американським громадським діячем Джоном Макконелом в 1969 році, представляла собою знамениту фотографію Землі із космосу, відому як The Blue Marble, розміщену на синьому фоні. Перша версія дизайну Макконнела використовувалась для трафаретного друку з використанням різних кольорів. Макконнел представив свій прапор в ООН для розгляду як символу планети Земля[1].

Через політичні погляди його творця прапор зв'язувався з енвайронменталізмта святкуванням Дня Землі[1]. проект дизайну прапора був запропонований для продажу журналу «Whole Earth Catalog», Це єдиний варіант прапора, який в даний час схвалений Макконнелом[2].

Оскільки фотографія The Blue Marble перейшла в суспільне надбання, де залишається до теперішнього часу, це призвело до анулювання товарного знаку і авторського права, спочатку привласнених прапору Дня Землі через компанію World Equity, Inc.[3] Це не скасовує офіційну історію прапора Макконнела, але анулює виданий на нього патент[1].

Пропозиція Д. Кедла[ред. | ред. код]

В 1970 році Джеймс Кедл, фермер із  Іллінойсу, США, запропонував другу версію Прапора Землі[4], що являла собою блакитний коло в центрі (символ Землі), сегмент великого жовтого кола (символ Сонця) і маленький білий круг (символ Місяця), розміщені на чорному тлі. . Ця версія Прапора Землі завоювала велику популярність серед учасників програми пошуку позаземних цивілізацій SETI. Прапор Кедла був вивішений на радіо-обсерваторіїУніверситету штату Огайо і було приспущено на знак жалоби, коли помер професор Карл Саган, один із організаторів програми SETI[5]. Прапор Землі дизайну Кедла став суспільним надбанням в 2003 році[6].

YouTubeвикористовує міні-зображення цього прапора поряд з користувачем, коли сайт не може визначити його місце розташування[7].

Міжнародний прапор миру Джеймса Вільяма ван Кірка[ред. | ред. код]

Дизайн ван Кірка

Джеймс Вільям ван Кірк, міністр з Янгстауна (штат Огайо, США), розробив свій дизайн прапора миру і з цим прапором двічі провів марші миру через Європу[8] Світовий Конгрес Миру прийняв цей дизайн прапора як міжнародний прапор світу[9]

Прапор Організації Об'єднаних Націй[ред. | ред. код]

Прапор Організації Об'єднаних Націй, затверджений 7 грудня 1946, являє собою зображення офіційної емблеми Організації Об'єднаних Націй, розташованої в центрі полотнища блакитного кольору — кольору ООН. Ця емблема білого кольору зображена на обох сторонах полотнища. Прапор ООН використовувався для демонстрації єдності світової спільноти, хоча технічно представляє тільки саму ООН. Широка популярність зображення цього прапора робить його досить представницьким для вираження інтересів планети в цілому. При цьому, хоча прапор ООН може вільно виставлятися для демонстрації підтримки Організації Об'єднаних Націй і її роботи, використання емблеми ООН, її назви або ініціалів у комерційних цілях обмежується положеннями резолюції 92 (I) Генеральної Асамблеї, прийнятої в 1946 році. У цій резолюції Асамблея ухвалила, що для запобігання зловживання використанням печатки та емблеми Організації Об'єднаних Націй, вони не можуть використовуватися без дозволу Генерального секретаря ООН.

Пропозиція П. Керолла[ред. | ред. код]

Дизайн П. Керолла (версія 2006 року)[10]

У 1988 році Пол Керролл запропонував варіант прапора, названий ним «World Flag», що символізує глобалізацію сучасного світу. Прапор П. Керолла являє собою прямокутне полотно, в центрі якого розташована карта світу, оточена прапорами 216 країн і територій, а також прапором ООН[11].

Пропозиція Е. Ренхеде[ред. | ред. код]

Дизайн Е. Ренхеде

Ще один варіант «Всесвітнього прапора» («World Flag») був запропонований Енн Кірстайн Ренхеде приблизно в 2000 році. Прапор, що представляв собою синє полотнище, в центрі якого розташоване блакитне коло оточене навколишнім його білим кільцем, що символізує Землю, мав символізувати ідею миру і співіснування. Простота дизайну прапора переслідувала мету зручності його виготовлення для всіх бажаючих.

Пропозиція О. Пернефельда[ред. | ред. код]

Дизайн О. Пернефельда

У травні 2015 шведський художник Оскар Пернефельдтl[12] запропонував дизайн прапора планети Земля, в рамках проекту «Інтернаціональний прапор планети Земля» (англ. The International Flag of the Planet Earth)[13].За задумом Пернефельда, цей прапор повинен використовуватися в майбутніх космічних експедиціях (зокрема, пілотованому польоті на Марс) і призначений для виконання двох основних цілей:

 • представлення планети Земля в космосі;
 • нагадування людям Землі, що ми всі ділимо цю планету, незалежно від національних кордонів, і повинні піклуватися один про одного і планеті, на якій живемо.

Символічне пояснення: сім кілець в центрі прапора утворюють квітку — символ життя на Землі. Кільця з'єднані один з одним, що вказує на те, що все на нашій планеті прямо або побічно пов'язано між собою. Синій фон являє собою воду, яка має важливе значення для життя, а ще океани, які покривають більшу частину поверхні нашої планети. Зовнішні кільця квітки утворюють коло, яке можна розглядати як символ Землі як планети, а синій фон може представляти собою Всесвіт.[14]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Weir (2007). Peace, Justice, Care of Earth. Press On Publishing. ISBN 0971749124. 
 2. Authentic Earth Flag. Earthflag.net. Процитовано 2010-10-25. 
 3. http://www.tabberone.com/Trademarks/CopyrightLaw/Copyrightability/articles/EarthFlagVsAlamoFlag_A.shtml
 4. The Flag of Earth — Flown
 5. Carl Sagan. Xs4all.nl. Процитовано 2010-10-25. 
 6. James Cadle's Flag of Earth Home Page
 7. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 липень 2014. Процитовано 11 жовтень 2015. 
 8. Corien Glaudemans, 'Een vredesapostel uit Ohio', in: Den Haag Centraal, 16 oktober 2009.
 9. Devere Allen, «The Fight for Peace». 1940. p.553.
 10. http://www.theworldflag.org/articles/NN197-World%20Flag.pdf
 11. Grigg, Sarah (January 2008). The World Flag Project. North American Vexillological Association. с. 5–8. Процитовано 27 January 2015. 
 12. The International Flag of the Planet Earth. Процитовано 22 May 2015. 
 13. Here’s what the flag of Planet Earth could look like. Washington Post. Процитовано 23 May 2015. 
 14. Home. The International Flag of Planet Earth. Процитовано 2015-10-11. 

Посилання[ред. | ред. код]