Прапор Мальтійського Ордену

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Мальтійського Ордену
Flag of the Order of St. John (various).svg
Використання
FIAV 111011.svg FIAV normal.svg
Кольори
червоний
білий
Тип державний
Приналежність Суверенний військовий Орден Госпітальєрів Святого Івана Єрусалимського, лицарів Родосу і Мальти

CMNS: Прапор Мальтійського Ордену у Вікісховищі

Державний прапор Суверенного Військового Мальтійського Ордену — поряд з гербом та гімном є офіційним символом Мальтійського ордену.

Опис прапора[ред. | ред. код]

Червоний прямокутний прапор з білим латинським хрестом. Він називається прапором Св. Іоанна і використовувався з найдавніших часів.

Походження[ред. | ред. код]

В «Історії» Джузеппе Босіо (1589) є запис про те, що в 1130 папа Інокентій II видав розпорядження: «…Чернецтво має воювати під прапором з білим хрестом на червоному полі». Після булли папи Олександра IV (1259), що дозволяє воюючим лицарям носити червону мантію з білим хрестом, Орден став використовувати латинський хрест. У 1291 Орден перемістився з Ватикану на Кіпр. З цієї пори протягом наступних шести століть над кораблями установи майоріли лицарські прапори. В наші дні державний прапор майорить над Магістральними Палацом у Римі і супроводжує Великого Магістра і членів Суверенної Ради під час офіційних візитів[1].

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.