Прапор Мальтійського Ордену

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Мальтійського Ордену
Використання
Кольори
червоний
білий
Тип державний
Приналежність Суверенний військовий Орден Госпітальєрів Святого Івана Єрусалимського, лицарів Родосу і Мальти

CMNS: Прапор Мальтійського Ордену у Вікісховищі

Державний прапор Суверенного Військового Мальтійського Ордену — поряд з гербом та гімном є офіційним символом Мальтійського ордену.

Опис прапора[ред. | ред. код]

Червоний прямокутний прапор з білим латинським хрестом. Він називається прапором Св. Іоанна і використовувався з найдавніших часів.

Походження[ред. | ред. код]

В «Історії» Джузеппе Босіо (1589) є запис про те, що в 1130 папа Інокентій II видав розпорядження: «…Чернецтво має воювати під прапором з білим хрестом на червоному полі». Після булли папи Олександра IV (1259), що дозволяє воюючим лицарям носити червону мантію з білим хрестом, Орден став використовувати латинський хрест. У 1291 Орден перемістився з Ватикану на Кіпр. З цієї пори протягом наступних шести століть над кораблями установи майоріли лицарські прапори. В наші дні державний прапор майорить над Магістральними Палацом у Римі і супроводжує Великого Магістра і членів Суверенної Ради під час офіційних візитів[1].

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.