Прапор Молдови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Молдови
Пропорції2:1d
Затверджений6 листопада 1990
Кольори
синій
золотий
червоний
Типдержавний
ПриналежністьМолдова

CMNS: Прапор Молдови у Вікісховищі

Прапор Молдови — державний символ Республіки Молдова, поряд з гербом і гімном. Сучасний прапор був прийнятий в 1990 році.

Державний прапор Молдови являє собою прямокутне полотнище, що складається з трьох рівних кольорових смуг, розташованих вертикально в такій послідовності від древка: синя, жовта і червона. У центрі, на смузі жовтого кольору, поміщений Державний герб Республіки Молдова. Співвідношення між шириною і довжиною прапора — 1:2.

В основну державного прапора Молдови покладено державний прапор Румунії.

Історичні прапори

[ред. | ред. код]

Молдавське князівство

[ред. | ред. код]

Молдовська Демократична Республіка

[ред. | ред. код]

За повідомленнями молдавських джерел, прапором Республіки був триколор з синьою, жовтою і червоною горизонтальних смуг. «Духовним автором» цього прапора називають Павла Горе — лідера Молдавської національної партії.

За даними архіву М. В. Ревнівцева, також використовувався прапор у вигляді червоно-синього полотнища, порядок кольорів якого не було встановлено: його могли вішати вгору будь-якою стороною: як червоною, так і синьою. Часто його отримували за допомогою випаровування білої смуги з російського прапора. Ці кольори прапора передбачалися органічних регламенту 1832 роки для Західної Молдавії.

Радянська доба

[ред. | ред. код]

Молдавська АРСР

[ред. | ред. код]

2 лютого 1932 року Бюро Молдавського обкому КП (б) України прийняв постанову про переведення молдавської мови на латинську графіку. Найімовірніше, зміни торкнулися і прапора республіки. Абревіатура на прапорі продовжували була отримати вид: «R.A.S.S.M.». Законодавчих актів, що стосуються змін в гербі і прапорі, а також зображень цих символів, поки не виявлено.

Молдавська РСР

[ред. | ред. код]

26 червня 1940 року уряд СРСР направило уряду Румунії ноту з вимогою повернути Радянському Союзу Бессарабію і передати північну частину Північної Буковини. 28 червня уряд Румунії погодився евакуювати румунські війська з Бессарабії і південній частині Буковини, які протягом 28-30 червня були зайняті частинами Червоної Армії, яких зустрічала місцеве населення з червоними прапорами.

2 серпня 1940 року VII сесія Верховної Ради СРСР першого скликання прийняла закони СРСР «Про освіту Союзної Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки» і «Про включення північної частини Буковини і Хотинського, Аккерманського та Ізмаїльського повітів Бессарабії до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки», згідно з якими центральні та північні повіти Бессарабії і 6 районів скасовуються Молдавської АРСР об'єднувалися в нову союзну Молдавську Радянську Соціалістичну Республіку, до складу Української РСР включалися 8 остал ьних районів скасовуються Молдавської АРСР, в Українській РСР створювалися нові Чернівецька і Аккерманська (7 грудня 1940 року перейменована в Ізмаїльську) області.

Штандарт

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Гречило А. Символи нових незалежних держав [Білорусь, Росія, Молдова] // Пам'ятки України: Історія та культура. – 1999. – Ч. 1. – С. 166—172.
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання

[ред. | ред. код]