Прапор Оклагоми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Оклагоми
Flag of Oklahoma.svg
Затверджений 1941
Кольори
синій
Тип Прапор штату США
Приналежність Оклахома

Прапор Оклахоми (англ. Flag of Oklahoma) — один з державних символів американського штату Оклахома.

Прапор являє собою прямокутне полотнище небесно-синього кольору, в центрі якого розташований щит із бізонової шкіри, традиційний для індіанського племені осейджів, який має сім орлиних пер. Нижче напис OKLAHOMAангл. Оклахома).

Щит осейджей перехрещений двома символами миру: люлькою — символізує корінних жителів США, і оливковою гілкою — символізує європейських переселенців. Шість золотисто-коричневих хрестів — символи зірочок в індіанців. Синій колір полотнища взято з прапора часів Громадянської війни, що використався індіанським плем'ям чокто, що виступив на стороні конфедератів.

В 1907 році штат Оклахома увійшов до складу США і через чотири роки був прийнятий перший прапор штату. Він являв собою червоне полотнище з білою зіркою на синій підкладці в центрі полотнища, всередину зірки вписано число 46, що означає, що Оклахома стала сорок шостим штатом США.

В 1924 році, організацією «Дочки Американської революції», був проведений конкурс на новий проект прапора штату. Хоч його кольори були взяті з прапора США, тим не менше червоні прапори асоціювалися з комунізмом. Переможцем конкурсу став прапор розроблений Луїзою Флюк (Louise Fluke), який і був прийнятий 2 квітня 1925 року. Він являв собою нинішній прапор, тільки без напису OKLAHOMA. Цей напис був доданий в 1941 році, як засіб боротьби з неписьменністю.

Гелерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]