Прапор Флориди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Флориди
Flag of Florida.svg
Затверджений 24 вересня 1900
Кольори
червоний
білий
Тип Прапор штату США
Приналежність Флорида

Прапор Флориди (англ. Flag of Florida) — один з державних символів американського штату Флорида.

Прапор являє собою прямокутне полотнище білого кольору з червоним андріївським хрестом. В центрі зображена Печатка Флориди.

Прапор був прийнятий на референдумі, проведеному 1900 року. 1985 року було змінено дизайн печатки штату, що спричинило за собою заміну прапора.

Попередні прапори[ред. | ред. код]

Попередній прапор Флориди, 6 серпня 1868 — 6 листопада 1900

Після того, як у січні 1861 Флорида вийшла зі складу Союзу, в користуванні з'явилося багато неофіційних прапорів. Генеральна Асамблея штату передала губернатору штату Медісону С. Перрі (англ. Madison S. Perry) директиву, в якій йому пропонувалося розробити прапор Флориди, який і був прийнятий 13 вересня 1861 року. Відомостей про застосування цього прапора не збереглося, імовірно він був скасований у 1865 році, після поразки конфедератів у Громадянській війні.

Прапор являв собою прямокутне полотнище, розділене по вертикалі на дві частини. У лівій частині синього кольору містилося зображення печатки штату, права частина була розділена на три рівновеликі горизонтальні смуги: крайні червоного і середня білого кольорів.

Другий офіційний прапор був прийнятий 6 серпня 1868 року, він являв собою біле полотнище (співвідношення сторін 12:13) з печаткою штату в центрі. Наприкінці 1890-х років, губернатор штату Френсіс П. Флемінг (англ. Francis P. Fleming), запропонував додати на прапор червоний андріївський хрест, щоб той не був схожий на «білий прапор» тих, хто здався.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]