Прапор Чернівців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Чернівців
Прапор Чернівців
Використання
Пропорції136:180
Кольори
білий
червоний
зелений
жовтий
ТипМіський
ПриналежністьЧернівці

Пра́пор Чернівці́в затверджений рішенням Чернівецької міської ради.

Опис прапора

[ред. | ред. код]

Прапор складається з древка, навершя і полотнища.

Полотнище — основна частина прапора — двостороннє прямокутної форми, розміром 136 x 180 см.
Лицева сторона полотнища — біле поле з шовку, обрамлене атласною смугою завширшки 12 см з біло-червоних зубоподібних трикутників.

В центрі аплікаційна, рельєфна вишивка — герб міста геральдичний щит червоного — кольору, на якому розміщені срібна (біла) відкрита мурована брама з сімома зубцями над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряду) вмурованих каменів, посеред відкритої брами розміщено державний герб України — фігуральний золотий (жовтий) тризуб.

Під воротами дві перехрещені лаврові гілки, перев'язані синьо-жовтою стрічкою. Герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем завершений срібною мурованою короною з п'ятьма помітними виступами.

Над гербом рельєфно напівкругом академічним шрифтом вишито напис українською мовою: «Чернівці». Під гербом — «1408» (дата першої писемної згадки про Чернівці).

З обох боків герба і всі чотири кути поля заповнені вигаптуваним рослинним орнаментом, а на кутках поля орнаменти доповнені двома буковими гілками з горішками, листочки яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

Зворотна сторона — жовте поле з репсу обрамлене такою ж смугою як і лицева. У центрі розміщено герб України: геральдичний щит синього кольору з нанесеним на нього золотим фігуральним тризубом.

Всі чотири кути поля заповнені рельєфним рослинним фігуральним орнаментом, які доповнені двома дубовими гілками з жолудями, листя яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

Виготовлення прапора

[ред. | ред. код]

На виготовлення полотнища необхідно буде використати: шовк, репс, атлас, бавовняне полотно, шовкові, металеві нитки срібного, золотого, зеленого (всіх відтінків), темно-коричневого кольорів.

Техніка виконання: ручна робота, аплікація, гаптування, вишивка; гравіровка, чеканка. Полотнище має бути прикріпленим до древка, цвяхами з декоративними латунними головками. Древко — кругла діаметром 4,5 см, жердина довжиною 218 см, забарвлене в червоно-білі кольори міста, як і на смузі полотнища, вкісними смугами. На нижньому кінці-повинен бути металевий патрон для гнізда прапорного держака, а верх увінчаний навершям.

Навершя списоподібне, довжиною 51 см, виготовлено з латуні жовтого кольору, і складається з трьох частин: ніжки, цоколя і вершини. Ніжка — кругла, довжиною 51 см, трубка в перетині 4,5 см, до якої посередині обручами прикріплені протилежно розташовані три скоби форми латинської прописної літери «S», до яких будуть прикріплюватися нагородні та пам'ятні стрічки. В основі трубки болт з фігурним шурупом при допомозі якого навершя кріпиться до древка.

Цоколь має вигляд трубки довжиною 8 см, на яку посередині насаджено сильно стиснуту з полюсів кулю діаметром 10 см, по колу прикрашену смугою з вичеканеними на ній низкою напівкульок. Кінці трубки, що виходять з кулі по полюсах, мають невеличкий зовнішній вигин у вигляді ободку. Вершина має вигляд фігурального леза списа розміром 25*13,5 см, закріпленого на латунному стержні, який вставляється у цоколь і ніжку (довжиною 23 см).

Щоки списа прикрашені вигравіруваними рослинними орнаментами барочного типу, а в центрі широкої частини з обох сторін, вичеканено накладний герб міста — мініатюри копій герба міста, що на лицевій стороні полотнища прапора. Різняться вони лише тим, що на гербах навершя ворота і корона чорного кольору. Це пояснюється тим, що канони геральдики не дозволяють насаджувати один на одного благородні метали (срібло на золото і навпаки).

Автор ескізу прапора

[ред. | ред. код]

Автором ескізу прапора міста Чернівці є чернівецький художник, Заслужений художник України Криворучко Орест Іванович.

Вигляд зворотного боку

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]