Прапор Шяуляйського повіту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Шяуляйського повіту
Прапор Шяуляйського повіту
Використання
Пропорції 5:6
Затверджений 26 січня 2004
Кольори
синій
білий
чорний
Тип повітовий

Прапор Шяуляйського повіту (лит. Šiaulių apskrities vėliava) є офіційним символом Шяуляйського повіту, одного з повітів Литовської Республіки.

Герб Ягеллонів
Герб Жмуді

Опис[ред. | ред. код]

Прапор становить собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини як 5:6. На срібному полі спинається чорний ведмідь зі срібним озброєнням: зубами, язиком і пазурами; на синій облямівці десять золотих литовських подвійних хрестів.

Історія[ред. | ред. код]

Прапор Шяуляйського повіту затверджено Декретом президента Литви за № 352 від 26 січня 2004 року.

Автор еталонного зображення — художник Роландас Римкунас.

Зміст[ред. | ред. код]

Сюжет з чорним ведмедем з ошийником походить з герба історичної Жмуді (Жемайтії), частину території якої займає сучасний повіт. Герб Жмуді з ведмедем відомий з XVI століття і постійно згадується в різних гербовниках, а наприкінці XVIII століття фігурував на Шяуляйських повітових печатках. Для відмінності від герба Жмуді в символі повіту ведмідь поданий без ошийника, а поле замінене на срібне.

Синя облямівка з десятьма ягеллонськими хрестами (хрестами з чотирма раменами) — загальний елемент для прапорів повітів Литви. Ягеллонський хрест символізує Литву, число 10 вказує на кількість повітів, золото в синьому полі — традиційні кольори ягеллонського хреста.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rimša E. The Heraldry of Lithuania. — Vilnius: Baltos lankos, 2008. — P. 68-71. (ISBN 978-9955-23-203-2).