Прасутаг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прасутаг
Народився 1 століття
Іпсвіч, Велика Британія
Помер 60
Велика Британія, Римська імперія
Країна Іцени
Діяльність суверен
Посада король
Батько Антедій
У шлюбі з Боудіка

Прасутаг (з кельт. «Пан Прасу» або «Володар роду» д/н — 60) — вождь кельтського племені іценів, що мешкало у Британії. Спочатку противник, а потім союзник римлян. Володарював з 40-х років до 60 року н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про життя та діяльність Прасутага до римського вторгнення у 43 році не відомо. Він очолював плем'я іценів, що мешкало північніше Камулодуна. Спочатку іцени на чолі із Прасутага чинили опір. Втім у 47 році він був розбитий, визнав владу римського імператора й надав значні послуги римській адміністрації із зміцнення свого становища у Британії. За це Прасутаг зберіг свою владу, а кельти-іцени автономію.

В подальшому Прасутаг спокійно володарював над іценами, не маючи ворогів серед британських кельтів й не ворогуючи з римлянами. Перед смертю очікуючи боротьби за владу та опікуючись родиною, Прасутаг оголосив спадкоємцями свою дружину Боудіку та римського імператора Нерона. Після смерті Прасутага таке його рішення викликало значний конфлікт й зрештою спричинило велике повстання кельтів у Британії.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Боудіка, мабуть представниця знаті іценів.

Діти:

  • дві доньки

Джерела[ред. | ред. код]

  • Tacitus, Annals 12.31, 14.31.
  • Venceslas Kruta, Les Celtes, Histoire et Dictionnaire, Éditions Robert Laffont, coll. «Bouquins», Paris, 2000, (ISBN 2-7028-6261-6).