Предслав

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Предслав
Svatopluk I.jpg

Святополк I і його діти (молодший - Предслав)
Народився невідомо
Помер після 910 року
Братислава
Проживання Preslava civitas
Титул 1-й князь Братиславський і Словацький
Попередник Святополк I (як князь Моравії)
Наступник невідомо (можливо, угорська окупація)
Батько Святополк I
Мати Святожизна
Рід Моймировичі
Родичі Моймировичі
Брати, сестри ·Святополк II
·Моймир II
Дружина невідомо
Діти невідомо
CMNS: Медіафайли на Вікісховищі


Предслав або Преслав (згадується близько 900 року)- передбачуваний третій син Святополка I (князя Великої Моравії) та Святожизни з чеського роду Пржемисловичів, володар області в районі сучасної Братислави.

Біографія[ред.ред. код]

На підставі наявного на одному із стародавніх Євангелій тексту «Святополк, Святожизна, Предслав» («лат. Szentiepulc, Szeuntezizna, Predeslaus»), деякі історики роблять висновок, що його батьком був великоморавський князь Святополк, а матір'ю - Святожизна.

Пізніші історичні джерела про Предслава нічого не повідомляють. Побічно про нього згадує Костянтин VII Багрянородний у своїй праці «Про управління імперією», де говорить про сварки між трьома, а не двома, синами Святополка I після смерті батька.

Князь Святополк I помер у 894 . На смертному одрі він закликав своїх синів, щоб вони протистояли франкам і робили рішучі зусилля для підтримки політичної влади Великої Моравії. Хоча легенда про три гілки Святополкових розповідає про трьох його синів і наступників, з історичних джерел, як відомо, тільки два. По-перше, Моймир II , після смерті батька став князем Великої Моравії. Другий син, Святополк II , отримав в спадок Нітранське князівство. Незабаром після 894 року його діти почали сваритися, і це призвело до розпаду Великої Моравії .

Деякі історики вважають, що місто Братислава назване саме на честь Пре (д) слава — « Preslava civitas », згодом у німецькій мові це перейшло в« Pressburg », а у словацькому — в« Prešporok ».


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.