Представник Президента України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Враховуючи те, що Президент України є главою держави постає необхідність інформування цього органу та представлення його інтересів в різних органах та на підприємствах України. Такими суб'єктами є Представники Президента України у Автономній Республіці Крим, Конституційному Суді України, Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України.

Глави місцевих державних адміністрацій (1992-1997)[ред. | ред. код]

Відповідно до Закону «Про Представника Президента України», що діяв з 5 березня 1992 до 12 червня 1997 Представниками Президента України називалися глави місцевих державних адміністрацій відповідно в області, містах Києві, Севастополі, районі, районі міст Києва і Севастополя[1].

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим[ред. | ред. код]

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим є державним органом, утвореним відповідно до Конституції України з метою сприяння виконанню в Автономній Республіці Крим повноважень, покладених на Президента України. Представництво очолює Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим. Представництво утворюється Президентом України і безпосередньо йому підпорядковується. У своїй діяльності Представництво керується Конституцією України, цим та іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України та актами Кабінету Міністрів України.

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим здійснює загальне керівництво діяльністю Представництва, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Представництво завдань. Постійний Представник призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України.

Представництво:

 • вивчає стан виконання в Автономній Республіці Крим Конституції і законів України, указів і розпоряджень Президента України, актів Кабінету Міністрів України.
 • сприяє додержанню конституційних прав і свобод людини і громадянина та досягненню міжнаціональної злагоди, соціально-економічної і політичної стабільності в Автономній Республіці Крим.
 • готує і подає на розгляд Президентові України аналітичні матеріали з питань розвитку соціально-економічних та політичних процесів в Автономній Республіці Крим
 • виконує інші функції передбачені законом.

Представництво Президента України у Конституційному суді[ред. | ред. код]

Представник Президента України в Конституційному Суді України — посадова особа, яка уповноважена Президентом представляти його у Конституційному Суді України.

Представник:

 • бере участь у підготовці проєктів конституційних подань до Конституційного суду України і представляє їх Президентові України.
 • вносить за дорученням Президента зміни, або уточнення до конституційних подань внесених до Конституційного, а також до тих подань, що перебувають у конституційному провадженні.
 • інформує Президента України про хід і результати розгляду справ у Конституційному Суді.

Представництво Президента України у Верховній Раді[ред. | ред. код]

Представник Президента України у Верховній Раді України є особою, яка уповноважується Президентом України забезпечувати взаємодію між Президентом України і Верховною Радою України. Представник Президента України у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, цим Положенням, розпорядженнями Глави Секретаріату Президента України. Основним завданням Представника Президента України є забезпечення взаємодії між Президентом України та Верховною Радою України.

Представник Президента України відповідно до покладених на нього завдань:

 • бере участь у встановленому порядку в засіданнях Верховної Ради України, її постійних та тимчасових комісій, депутатських фракцій, а також в інших заходах, що здійснюються Верховною Радою України, її органами та посадовими особами;
 • представляє на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів та тимчасових комісій проєкти законів, пропозиції Президента України до законів, повернутих главою держави для повторного розгляду, а також інших документів, внесених Президентом України;
 • інформує Президента України про хід і результати розгляду у Верховній Раді України та її органах документів, внесених Президентом України;
 • здійснює моніторинг проєктів законів, постанов Верховної Ради України, внесених іншими суб'єктами законодавчої ініціативи, бере участь у здійсненні аналізу таких проєктів, зокрема з питань, що виникають у взаємовідносинах Президента України з Верховною Радою України, та в разі потреби вносить відповідні пропозиції;
 • виконує інші доручення Президента України.

Представники:

Представництво Президента України в Кабінеті Міністрів[ред. | ред. код]

Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України представляє Президента України у відносинах з Кабінетом Міністрів України. Представник Президента України призначається та звільняється Президентом України. Представником Президента України є за посадою один із заступників Керівника Офісу Президента України. Основними завданнями Представника Президента України є забезпечення здійснення постійного зв'язку між Президентом України та Кабінетом Міністрів України, вирішення питань, що виникають у взаємовідносинах Президента України та Кабінету Міністрів України. Організаційне забезпечення діяльності Представника Президента України здійснює відповідний структурний підрозділ Секретаріату Президента України.

Представник Президента України:

 • бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу, представляє на засіданнях Кабінету Міністрів України;
 • бере участь у розробленні проєктів законодавчих актів, які вносяться Президентом України або за його дорученням Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України з питань діяльності Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади;
 • здійснює за дорученням Президента України інші функції.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Про Представника Президента... від 05.03.1992 № 2167-XII. rada.gov.ua. Архів оригіналу за 28 квітня 2019. 
 2. Указ Президента України від 06 жовтня 2021 року № 522/2021 «Про увільнення Р.Стефанчука від виконання обов’язків Представника Президента України у Верховній Раді України»
 3. Указ Президента України від 12 вересня 2022 року № 645/2022 «Про призначення Ф.Веніславського Представником Президента України у Верховній Раді України»
 4. Указ Президента України від 07 грудня 2023 року № 812/2023 «Про увільнення Ф.Веніславського від виконання обов’язків Представника Президента України у Верховній Раді України»
 5. Указ Президента України від 20 грудня 2023 року № 823/2023 «Про призначення Г.Михайлюк Представником Президента України у Верховній Раді України»