Преміювання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Преміюва́ння — грошове або інше матеріальне заохочення в нагороду за працю або особливий вчинок чи дію, та ін.

Державне преміювання[ред. | ред. код]

Законами України, нормативними актами та бюджетом передбачені преміювання у різноманітних галузях.

Спорт[ред. | ред. код]

В Україні регулює Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту. Зокрема цим відомством, 28 серпня 2006р. був виданий наказ N 2681 [1], "Про затвердження Порядку преміювання працівників штатних збірних команд України".

Демографічна політика[ред. | ред. код]

Запровадження під час правління де Голля великих допомог по вагітності, преміювання матерів після народження кожної нової дитини, зразкового закінчення ними середньої школи привели до того, що в багатьох областях Франції дітородіння стало вигідним, а багатодітні родини — найзабезпеченішими та найшановнішими у суспільстві. Демографічна ситуація незабаром була виправлена, і потреба в додаткових дотаціях відпала [2].

Оплати праці[ред. | ред. код]

Преміювання складова частина оплати праці. В Україні регулює Міністерство соціальної політики.

В данний час, в деяких регіонах Росії, проводиться експеримент по впровадженю вагомої доплати до базової частини заробітної плати вчителям в залежності від середнього рівня успішності у навчані підпорядкованих учнів [3].

Чайові[ред. | ред. код]

Чи варто збільшувати сумму чайових, якщо вас обслужили добре, чи Ви просто змушені це робити задля відповідності вашому статусу? Опираючись на слова ведучого експерта в цій області, професора Університету Корнелла Майкла Линна, що посвятив 25 праць і 30 років свого життя вивченю поведінки людей в умовах необхідності платити чайові, відношення між якістю обслуговування та кількістю залишених зверх того грошей незначне. [4].

Виховання та дресура[ред. | ред. код]

Звісно, преміювання повинно бути відповідним до конретних уподобань тварини чи людини. Наприклад, для того, щоб працювати з левами, на початку будь-які команди виконуються на заохоченні - підгодовуванні м’ясом [5].

Преміюванням в області лабораторних наукових дослідженях, може мати більшу варіацію виглядів, в залежності від обставин та поставленого завдання.

Вікіпедія[ред. | ред. код]

Якщо вам подобається внесок іншого користувача до УкрВікі — не баріться додати до його сторінки обговорення одну з наступних банок згущівки.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. uapravo.net
  2. НАРОДНИЙ ОГЛЯДАЧ з посиланням на Борис КУЦЕНКО, “Атеней” (Русский международный журнал), №2.
  3. Газета Комсомольска Правда. Вчителям доплатять за добрі знаня учнів. (рос.)
  4. Inopressa.ru з посиланням на італійську газету Repubblica (рос.)
  5. Щоденна львівська газета Високий Замок. Владислав Гончаров: «Першого лева я купив за власні гроші»

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]