Премія «Оскар» за найкращий міжнародний повнометражний фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оскар за найкращий фільм іноземною мовою
Призначається за "Найкращий міжнародний повнометражний фільм"
Призначається Академією кінематографічних мистецтв і наук
Перша нагорода 1948 (для фільмів 1947)
Перший переможець Шуша
Теперішній переможець Зона інтересу
Офіційна інтернет-сторінка

Премія «Оскар» за найкращий міжнародний повнометражний фільм — престижна нагорода Американської академії кіномистецтв.

Історія[ред. | ред. код]

23 квітня 2019 року Радою керівників Академії внесені зміни до правил[1]:

Коли перша церемонія нагородження Академії була проведена в 1929 році, жоден іноземний фільм не був відзначений нагородою. На початку післявоєнного періоду (1947—1955) вісім іноземних фільмів отримали спеціальні чи почесні нагороди. Лідер Академії та член ради директорів Жан Гершольт стверджував, що «міжнародна премія, якщо правильно і ретельно відібрана, буде сприяти розвитку тісніших відносин між американськими та кіномитцями з інших країн».

Головна нагорода кінопремії «Оскар»

Першим фільмом іноземною мовою відзначеним такою нагородою була драма італійського неореалізму «Шуша», чия оцінка була такою: «Висока якість цього кіно, залучена до красномовного життя в країні, травмованої війною, є доказом всьому світу, що Творчий дух може тріумфувати над тяжким становищем». У наступні роки аналогічні нагороди отримали сім інших фільмів: один з Італії («Викрадачі велосипедів»), два з Франції («Мосьє Вінсент» і «Заборонені ігри»), три з Японії («Расемон», «Брама пекла» і «Самурай: Шлях воїна»), а також спільного франко-італійського виробництва («Біля стін Малапаги»). Ці нагороди, однак, були роздані на розсуд журі, а не на регулярній основі, і не є конкурентоспроможними оскільки не було інших кандидатів, а просто одна перемога фільму на рік.

Окрему категорію для фільмів на мові відмінній від англійської було створено в 1956 році як Премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Вона вручалась щорічно, починаючи з 1948 року. Першим лауреатом була драма італійського неореалізму «Дорога», яка допомогла Федеріко Фелліні стати одним з найважливіших європейських режисерів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Академія оголошує правила для 92-го «Оскара» (анг.) .

Посилання[ред. | ред. код]