Премія «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оскар за найкращий фільм іноземною мовою
Призначається за "Найкращий фільм року іноземною мовою"
Призначається Академією кінематографічних мистецтв і наук
Перша нагорода 1948 (для фільмів 1947)
Перший переможець Шуша
Теперешній переможець Комівояжер
Офіційна інтернет-сторінка

Премія «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою — престижна нагорода Американської академії кіномистецтв.

Історія[ред. | ред. код]

Коли перші церемонія нагородження Академії була проведена в 1929 році, жоден іноземний фільм не був удостоєний нагороди. На початку післявоєнного періоду (1947—1955) вісім іноземних фільмів отримали спеціальні чи почесні нагороди. Лідер Академії і член ради директорів Жан Гершольт стверджував, що «міжнародна премія, якщо правильно і ретельно відібрана, буде сприяти розвитку тісніших відносин між американськими та кіномитцями з інших країн».

Головна нагорода кінопремії «Оскар»

Перший фільм на іноземній мові удостоєний такої нагороди була драма італійського неореалізму «Шуша», чия оцінка була такою: «Висока якість цього кіно, залучена до красномовного життя в країні, травмованої війною, є доказом всьому світу, що Творчий дух може тріумфувати над тяжким становищем». У наступні роки аналогічні нагороди отримали сім інших фільмів: один з Італії («Викрадачі велосипедів»), два з Франції («Мосьє Вінсент» і «Заборонені ігри»), три з Японії («Расемон», «Брама пекла» і «Самурай: Шлях воїна»), а також спільного франко-італійського виробництва («Біля стін Малапаги»). Ці нагороди, однак, були роздані на розсуд журі, а не на регулярній основі, і не є конкурентоспроможними оскільки не було інших кандидатів, а просто одна перемога фільму на рік.

Окрему категорію для фільмів на відмінній від англійської мови була створена в 1956 році. Відома як Премія «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою, він був нагороджений щорічно, починаючи з 1948 року. Першим лауреатом була драма італійського неореалізму «Дорога», яка допомогла Федеріко Фелліні стати одним з найважливіших європейських режисерів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]