Премія Гете

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Премія Гете (нім. Goethepreis der Stadt Frankfurt) — німецька, а в останні роки — міжнародна літературна премія, яка відзначає найбільші літературні досягнення. Поряд з Премією Бюхнера — одна з найважливіших літературних премій Німеччини.

Загальна характеристика

[ред. | ред. код]

Створена на честь Йоганна Вольфганга Гете, присуджується з 1927 року. Її вручають у Франкфурті-на-Майні видатним діячам літератури 28 серпня, в день народження поета. Спочатку премія Гете вручалася щорічно, проте трохи пізніше церемонія стала проводитися щотри роки. Премія передбачає грошову винагороду відмічених авторів — 50 тис. євро.

Першим письменником, що отримав цю відзнаку у 1927 р., став німецький поет Стефан Георге, авторитетний представник символізму в Німеччині. Наступний лауреат — Альберт Швейцер (1928 р.), домігся успіху в медицині, філософії та інших галузях знань. Серед відомих особистостей, що одержали премію, були також «батько» психоаналізу Зигмунд Фрейд (1930 р.) і німецький драматург-натураліст, лауреат Нобелівської премії з літератури Герхарт Гауптман.

Пізніше премія Гете стала багатонаціональною, її лауреатами визнавали шведського письменника, сценариста Інгмара Бергмана, Віславу Шимборську, поетесу з Польщі, новеліста і драматурга-земляка Гете Зігфріда Ленца.

Лауреати в літературі

[ред. | ред. код]

В останні десятиліття премією були нагороджені:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Премия Гёте. Архів оригіналу за 9 серпня 2013. Процитовано 7 липня 2013.

Посилання

[ред. | ред. код]