Премія Ради Міністрів СРСР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія Ради Міністрів СРСР
Країна СРСР СРСР
Тип нагорода і приз[d]
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 28 травня 1969
Останнє: 1991
Нагороджені:
Категорія:Лауреати премії Ради Міністрів СРСР (205)
Черговість

CMNS: Премія Ради Міністрів СРСР у Вікісховищі
Диплом лауреата премії Ради Міністрів СРСР

Пре́мія Ра́ди Міні́стрів СРСР — поряд з Ленінською і Державною преміями, одна з найважливіших премій Радянського Союзу . Засновано 28 травня 1969 року постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР і присуджувалася за видатні досягнення в області розвитку народного господарства і науки, зокрема — за розробку і впровадження нових технологічних рішень, що мають важливе значення для розвитку промисловості, енергетики і сільського господарства .

Історія[ред. | ред. код]

Премія присуджувалася Радою Міністрів СРСР за поданням відповідних міністерств і відомств:

  • За поданням Державного комітету з науки і техніки СРСР (ДКНТ) і ВЦРПС — за виконання комплексних наукових досліджень, проектно-конструкторських і технологічних робіт по найважливіших напрямках розвитку народного господарства та його галузей і за впровадження результатів цих досліджень і робіт (в тому числі за виконання науково-технічних програм) — 50 премій у таких розмірах: 5 премій — від 30 до 50 тис. крб., 20 премій — від 15 до 20 тис. крб. і 25 премій — від 3 до 12 тис. крб.[1];
  • За поданням ДКНТ, ВЦРПС і Держбуду СРСР — за розробку найбільш видатних проектів і будівництво за цими проектами підприємств, будівель і споруд — 60 премій, в тому числі 15 премій по 20 тис. крб., 20 премій по 10 тис. крб. і 25 премій по 5 тис. крб.[2];
  • За поданням ДКНТ, ВЦРПС, Міністерства сільського господарства СРСР, Міністерства меліорації і водного господарства СРСР і Держкомсільгосптехніки СРСР — за розробку та впровадження у виробництво результатів найбільш великих науково-технічних досліджень і відкриттів, що мають важливе значення для розвитку сільського господарства (10 премій, в тому числі дві перші премії по 20 тис. крб., три другі премії по 10 тис. крб., п'ять третіх премій по 5 тис. крб.[3]).

Присудження премій проводилося щорічно, починаючи з 1971 року. Спочатку присуджувалися лише «будівельні» премії[2], в 1976 році були введені «сільськогосподарські» премії[3], а в 1979 — премії для працівників виробничих галузей[1].

Нагородження включало вручення диплома, нагрудного знака «Лауреат премії Ради Міністрів СРСР», а також грошових виплат колективам, удостоєним цієї премії.

Вручення премії спочатку приурочувалось до Дня будівельника (12 серпня), а з 1981 року — до Дня радянської науки (3-тя неділя квітня).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Постановление Совмина СССР от 18.10.1979 № 950 «О премиях Совета Министров СССР». (рос.)
  2. а б Постановление ЦК КПСС, Совмина СССР от 28.05.1969 № 390 «Об улучшении проектно-сметного дела», п. 23. (рос.)
  3. а б Постановление ЦК КПСС, Совмина СССР от 26.08.1976 № 703 «О мерах по дальнейшему повышению эффективности сельскохозяйственной науки и укреплению её связи с производством». (рос.)

Джерела[ред. | ред. код]