Премія Ренодо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія Ренодо
Дата створення / заснування 1926
Названо на честь Теофраст Ренодо
Держава Flag of France.svg Франція
Час/дата початку 1926
Офіційний сайт renaudot.com
Категорія лауреатів нагороди Категорія:Лауреати премії Ренодо
Теофраст Ренодо

Премія Ренодо́ (також «премія Теофраста Ренодо»; фр. Prix Théophraste-Renaudot) — французька літературна премія, заснована 1926 року. Премія названа на часть французького лікаря та видавця, засновника першої французької газети Теофраста Ренодо. Вважається другою за значенням літературною премією Франції після Гонкурівської.

Історія[ред. | ред. код]

1926 року десять журналістів та літературних критиків заснували французьку літературну премію Ренодо (або премія Теофраста Ренодо. Вважається, що нагорода створена під час очікування результатів обговорення Гонкурівської премії. Від часу заснування премія Ренодо присуджується у той самий день, що й Гонкурівська — перший вівторок листопада.

Незважаючи на малу грошову частку, премія є другою за престижністю літературною нагородою у Франції. Суть премії у тому, що через рік після її присудження на честь лауреата влаштовують веселий обід.

До складу першого журі увійшли автори біографії Теофраста Ренодо, опублікованої у 1929 року в серії «Життя відомих людей»: Ремон де Ні, Марсель Еспіо, Жорж Ле Февр, Ноель Саборд, Жорж Мартен, Одетта Паннетьє, Анрі Гілак, Гастон Пікард, П'єр Демартр та Жорж Шарансоль.

З 2003 року на премію Ренодо номінують також за есе, а з 2009 року — за видання кишенькового формату.

Лауреати[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]