Премія імені Керол Бернетт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія імені Керол Бернетт M:
Ellen DeGeneres 2011.jpg
Присуджується за внесок у царині телебачення
Засновник(и) Голлівудська асоціація іноземної преси
Країна США США
Рік заснування 6 січня 2019 року
Поточний лауреат Еллен Дедженерес
goldenglobes.com

Премія імені Керол Бернетт (англ. The Carol Burnett Award) — почесна нагорода премії «Золотий глобус» за визначний внесок у царині телебачення. Вручається Голлівудською асоціацією іноземної преси щорічно з 2019 року. Нагорода отримала свою назву на честь першої лауреатки. Премію презентували 6 січня на 76-тій церемонії вручення нагород, її володаркою стала Керол Бернетт, яка присвятила свою багаторічну діяльність телебаченню, знявшись у багатьох телефільмах та інших телепроектах. Один з яких «Шоу Керол Бернетт» здобув визнання, як один з найпрогресивніших та новаторських у жанрі комедійних скетч-шоу, де першою ведучою була жінка.

Рада директорів Голлівудської асоціації іноземної преси зазначила, що лауреатів вибирають за їхні сумарні багаторічні заслуги та досягнення, як у роботі в середині телеіндустрії, так і в роботі з авдиторією.

Премію імені Керол Бернетт можна розглядати як аналог премії імені Сесіля Б. Де Мілля у галузі телебачення.

Перелік лауреатів[ред. | ред. код]

Рік Премія Світлина Ім’я Опис
2019 76-та Carol Burnett 2014.jpg Керол Бернетт Ікона американського телебачення. За свою понад 70-річну діяльність у галузі телебачення працювала як актриса, комедіантка, телеведуча, співачка та сценаристка. Особливу відомість здобула завдяки «Шоу Керол Бернетт». Володарка більш ніж 5 премії та 15 номінацій «Золотий глобус» за работу на телебаченні, також має інші чисельні нагороди.
2020 77-ма Ellen DeGeneres 2011.jpg Еллен Дедженерес Американська актриса, комедіантка і телеведуча, володарка більш ніж 30 премій «Еммі» за «Шоу Еллен Дедженерес». Працює на телебаченні вже більше 25 років, де здобула прихильність глядачів за свій розум та особливий шарм.

Посилання[ред. | ред. код]