Премія імені Лесі Українки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» — премія що присуджується щороку до дня народження Лесі Українки — 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання[1].

Статус урядової премія отримала 14 січня 2004 року і з того часу присуджується у чотирьох номінаціях розміром 10 тис. гривень кожна[2]:

  1. літературні твори для дітей та юнацтва
  2. художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва;
  3. театральні вистави для дітей та юнацтва;
  4. кінотвори для дітей та юнацтва (з 2007).

З 1972 по 2003 щороку присуджувалася «Літерату́рна пре́мія і́мені Ле́сі Украї́нки».

Історія премії[ред. | ред. код]

Літературна премія імені Лесі Українки за найкращий твір для дітей була заснована постановою Центрального Комітету КП України і Ради Міністрів УРСР від 17 липня 1970 р. N 372 «Про відзначення 100-річчя з дня народження Лесі Українки»[3]. Премія присуджувалася щорічно починаючи з 1972 року, в розмірі 1000 карбованців «за глибокоідейні та високохудожні твори для дітей, які сприяють комуністичному вихованню підростаючого покоління і здобули широке громадське визнання».

2004 року встановлена «Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва», яка «присуджується щороку за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання».[1].

Лауреати[ред. | ред. код]

Номінація «Літературні твори для дітей та юнацтва»:

Номінація «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва»:

Номінація «Театральна вистава для дітей та юнацтва»:

  • 2013 — вистава Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся…» (за оповіданням О. Артеменко)
  • 2012 — вистава-музична казка «Пригоди бременських музикантів» Київського національного академічного театру оперети за п'єсою В.Ліванова та Ю.Ентіна «Трубадур та його друзі»
  • 2008 — вистава Київського академічного театру юного глядача «Лісова пісня» (лауреати: Віктор Гирич, Анжеліка Гирич, Михайло Френкель, Валентин Томусяк, Валерія Чайковська)

Номінація «Кінотвори для дітей та юнацтва»:

  • 2013 — за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила» (творчий колектив у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника Ігоря Філіпова, кінооператора Олександра Кришталовича, композитора Ігоря Стецюка)[4]
  • 2012 — лауреата не було названо[5].

Лауреати Літературної премії імені Лесі Українки:

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]