Премія імені Миколи Ушакова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія імені Миколи Ушакова M:
Опис літературна премія за найкращу книгу поезій російськомовним авторам
Засновник(и) Національна спілка письменників України
Країна Україна Україна
Вручення Київ
Рік заснування 1995

Премія імені Миколи Ушакова — літературна премія Національної спілки письменників України, присуджується українським поетам, які пишуть російською мовою. Це єдина офіційна премія Національної спілки письменників України за найкращу книгу поезій російською мовою. Названа на честь Миколи Ушакова.

Склад журі[ред. | ред. код]

Умови для подачі номінацій[ред. | ред. код]

Премія присуджується щорічно за найкращі твори, які утверджують ідеали гуманізму та духовності, глибоко розкривають світосприймання народу та внутрішній світогляд нашого сучасника, роблять вагомий внесок розвиток поезії.

Учасник повинен бути членом Національної спілки письменників України. Представлені пропозиції приймаються Спілкою письменників України до 1 червня поточного року. Особі, якій присуджена премія, вручається диплом, та грошова винагорода розміром 1000 грн. Організатор премії Національна Спілка Письменників України. Необхідні матеріали для участі: книга в трьох екземплярах, подання від НСПУ з печаткою (або подання від редакції чи громадської організації). Книга має бути видана в рік присудження або на рік раніше.

Положення «Про літературну премію імені Миколи Ушакова»[ред. | ред. код]

  1. Літературна премія імені Миколи Ушакова заснована Національною Спілкою письменників України для відзначення українських поетів, що пишуть російською мовою і проживають в Україні та за її Межами, за визначні здобутки та новаторство в сучасній поезії.
  2. Премія присуджується щорічно за найкращі твори, які утверджують ідеали гуманізму та духовності, глибоко розкривають світосприймання народу та внутрішній світогляд нашого сучасника, роблять вагомий внесок розвиток поезії. Премія присуджується авторові (авторам) літературних творів з числа висунутих на здобуття премії, які були опубліковані чи оприлюднені протягом року, за який присуджується премія та початку (першого кварталу) року розгляду.
  3. Пропозиції про присудження премії вносять творчі спілки, редакції періодичних видань, вчені ради навчальних та наукових закладів, бібліотеки та окремі особи. Також, згідно зі світовою практикою, особисте право висунення кандидатур на премію ім. М .Ушакова мають лауреати премії попередніх років.
  4. Поезії у вигляді книжок віршів чи публікацій подаються до журі разом із представленням оганізації (особи), що висуває ї на здобуття премії. В представленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові автора, назва творів, час їх написання та місце публікації. Також можуть бути надані відгуки про ці твори у засобах масової інформації, рецензії, статті та ін. Представлені пропозиції приймаються Спілкою письменників України до 1 червня поточного року.
  5. Порядок обговорення і розгляду авторів та кандидатур, висунутих на здобуття премії та склад журі встановлюється засновником. Перелік творів, що допущені до участі в конкурсі, публікується в пресі.
  6. Рішення про присудження премії приймається журі, затверджується президією ради НСПУ і публікується в пресі у червні відповідного року на відзначення дня народження М. Ушакова.
  7. Особі, якій присуджена премія, вручається диплом, та грошова винагорода. Вручення лауреату нагороди відбувається у вересні відповідного року на урочистих заходах на відзначення пам'яті Миколи Ушакова.
  8. Премія не присуджується посмертно.
  9. Всі матеріали на здобуття премії надсилаються за адресою: 01601, м. Київ, вул. Банкова, 2, Національна спілка письменників України /журі літературної премії імені Миколи Ушакова/.

Перелік лауреатів (хронологічний)[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]