Пресреліз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Прес-реліз)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прес-реліз - офіційний документ певної прес-служби, або засобу масової інформації.

Основні параметри[ред. | ред. код]

Зазвичай, прес-реліз, виглядає, як повідомлення для преси; інформаційний бюлетень про певні відбулі або передбачувані події (англ. press release) — це PR-документ, в якому організація чи публічна особа подає інформацію про певну подію або захід до засобів масової інформації (ЗМІ). Метою написання прес-релізу є ознайомлення ЗМІ з подією, актуальним способом вирішення суспільної проблеми, новинкою і подальше висвітлення її у найвигіднішому або важливому для організації аспекті. Якщо прес-реліз написаний правильно — журналісти залюбки використовують з нього дані у своїх статтях практично без зміни.

Різновиди[ред. | ред. код]

Прес-реліз в сучасному вигляді, це не просто повідомлення редактору популярної газети з проханням надрукувати своєрідну рекламу тієї чи іншої події, це скоріше контекстно спрямований текст. Він не повинен містити зайвої інформації. Навпаки, текст повинен бути чітко акцентований і містити вельми конкретні відомості та відповіді на питання, що цікавлять. Грамотно оформлений прес-реліз, як контекстна реклама — спрямований строго на ту людину, яка потрібна і зацікавлена в отриманні даної інформації. Саме тому при написанні пресс-релізу важливі всі дрібниці, від початку і до кінця.

 1. Анонс.
 2. Запрошення.
 3. Інформація.
 4. Резюме.

Реквізити: Дата подання. Назва виду документа. Назва і логотип установи, яка підготувала прес-реліз. Контактна особа, номер телефону та адреса для отримання подальшої інформації. Заголовок— текст, який містить відомості про:

 1. зміст події;
 2. організатор;
 3. місце події;
 4. час;
 5. причини і значення події.

Обсяг прес-релізу, спосіб подання матеріалу, вибір мовних засобів спрямовані на те, щоб журналіст (редактор) зацікавився подією, прийняв рішення про доцільність участі в цій події та її подальшого висвітлення.

Технологія написання та підготовки прес-релізу[ред. | ред. код]

 1. використовуйте гучний заголовок, щоб привернути увагу репортерів
 2. подавайте найважливішу частину інформації на початку тексту
 3. уникайте незаслуженої похвали і необґрунтованих заяв
 4. будьте максимально точні
 5. бажаний обсяг до 2 стор.
 6. включіть відомості про контакти
 7. зведіть вживання спеціальної лексики до мінімуму
 8. вичитайте та відредагуйте прес-реліз

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]