Приамур'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приамур'я
Континент Азія
Країна  Росія
Адміністративна одиниця Далекосхідний федеральний округ
Мапа розташування
Протилежно Inner Manchuriad
   Зовнішня Маньчжурія
Басейн річки Амур

Приаму́р'я або Зо́внішня Маньчжу́рія (кит. 外滿洲) — регіон у Східній Азії. Північно-східна частина історичної Маньчжурії, розташована в басейні середньої і нижньої течії річки Амур на південь від Станового хребта і Удської губи Охотського моря. Адміністративно входить до Хабаровського краю і Амурської області Російської Федерації.

Приамур'я являє собою систему гірських хребтів і рівнин. Регіон також сповнений річок, найзначніша з яких - річка Амур.

Історія[ред. | ред. код]

На початку 17 століття Московія розпочала війни з маньчжурами за володіння цією землею. 1689 року, згідно з Нерчинським договором, московити були змушені визнати Приамур'я за маньчжурською династію Цін. Через півтора століття Російська імперія уклала з маньчжурами нові договори — Айгунський 1856 року та Пекінський 1860 року, за якими підпорядкувала собі Приамур'я і Примор'я. Ці угоди були підписані без воєн, у період занепаду Цін, що була дестабілізована Тайпінським повстанням та Опіумними війнами. Республіка Китай, що вважає себе правонаступницею династії Цін, розглядає Приамур'я як свою територію. Комуністичний Китай не висуває територіальні претензії Росії, однак у шкільному курсі історії Китаю Приамур'я вивчається як споконвічна китайська територія.

Населення[ред. | ред. код]

Корінні народи Приамур'я — ороки, орочі, нанайці, удегейці, ульчі, маньчжури.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Рубель В. А. Історія середньовічного Сходу: Курс лекцій: Навч. посібник. — К. : Либідь, 1997. — 462 с. — ISBN 5-325-00775-0.

  • (рос.) Непомнин О. Е. История Китая: Эпоха Цин. XVII — начало XX века. — Москва: Восточная литература, 2005.