Прибутковий будинок Ляхмаер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок
Прибутковий будинок Ляхмаер
Прибутковий будинок Катерини Ляхмаер
Прибутковий будинок Катерини Ляхмаер
Країна Росія
Місто Ростов-на-Дону
Вулиця Ульянівська, 60/1, провулок Ворошилівський, Літер А
Дата заснування у 19 столітті
Статус Охороняється державою[1]
Стан задовільний
CMNS: Прибутковий будинок Ляхмаер на Вікісховищі

Прибутковий будинок Ляхмаер — пам'ятка культурної спадщини регіонального значення Ростова-на-Дону[2], яка розташована по вулиці Ульянівській, 60/1, провулок Ворошилівський, літера А[3]. Охороняється законом згідно Постанови Адміністрації Ростовської області від 09.10.1998 року, № 411, «Про прийняття на державну охорону памяток історії та культури Ростова-на-Дону та засобах по їх охороні». Згідно з Постановою від 20.12.2016 року № 488 затверджені кордони пам'ятки[4].

Історія[ред.ред. код]

Будинок розташований в центральній історичній частині міста. Відомо, що на кінець XIX століття він вже був побудований — в січні 1899 року Катерина Петрівна Ляхмаер стала власницею двох земельних ділянок, площа яких склала 940 квадратних метрів. На земельній ділянці вона побудувала чотириповерховий будинок, який отримав адресу Канкрінська, 70/9, провулок Великий.

В липні 1900 року з'явилась інформація про те, що санітарний комітет вважає садибу Ляхмаер небезпечною для санепідеміологічного стану міста і визнає необхідним закрити всі квартири в будинку, а тим людям, які орендують там квартири, радить знайти собі інше житло. Люди все ж залишились у своїх квартирах, проте було організоване прибирання на подвір'ї, а власниця будинку мала сплатити штраф в розмірі 15 рублів, і ще 40 рублів як витрати на прибирання.

Щорічний прибуток з будинку становив 1030 рублів. У квітні 1907 року будинок був виставлений на продаж, в червні 1907 року було проведено декілька маніпуляцій з вказаною нерухомістю. Повірений у справах Катерини Ляхмаер — юрист Черніков, продав прибутковий будинок за 30 тисяч рублів міщанці Анні Ященковой, вона в свою чергу заклала будівлю цьому ж адвокату Чернікову та купцю Токареву. Відомо, що з 1910 року власником будинку був юрист Черніков[5].

Примітки[ред.ред. код]