Приват24

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Приват 24)
Jump to navigation Jump to search
Приват24
Logo big2.png
URL privat24.ua
Гасло (девіз) Ваш живий Інтернет-банк
Комерційний Так
Тип Електронні платежі
Реєстрація Обов'язкова, безкоштовна
Мови
Власник ПриватБанк
Започатковано 2001 (17 років)
Стан Активний
Рейтинг Alexa 25 місце в Україні
1902 місце у світі[1]
Адреса офісу Україна Україна, м. Дніпро

«Приват24» — найпопулярніший в Україні інтернет-банкінг, що працює з 2001 року та належить ПриватБанку. Система дозволяє отримувати доступ та керувати платіжними картками клієнта (випущеними не лише ПриватБанком, а й іншими українськими банками) в режимі реального часу. Має три мовні версії: українську, англійську та російську.

Доступ до системи може бути здійснений як через Web-версію, так і через мобільні додатки для операційних систем Android та iOS[2]. Доступ до системи через Web-версію здійснюється за допомогою одноразових динамічних паролів, що надсилаються користувачеві через SMS.

Можливості системи[ред.ред. код]

 • отримання інформації щодо балансу та реквізитів своїх рахунків (включаючи CVV2-коди карток);
 • контроль грошових операцій, управління своїми заощадженнями;
 • переказ коштів на будь-яку картку світу;
 • управління рахунком LiqPay;
 • оплата за постачання води, електроенергії, газу, надання послуг інтернету, зв'язку та інших;
 • поповнення рахунків мобільних операторів: lifecell, Київстар, Vodafone Україна, PEOPLEnet, Інтертелеком, ТриМоб та рахунків Skype, Viber;
 • оплата інших інтернет-послуг (хостинги, домени, інтернет-магазини тощо);
 • можливість використання API-функцій для веб-розробників;
 • отримання цифрових підписів[3];
 • купівля квитків на авіа-, автобусні та залізничні перевезення, на спортивні заходи, концерти, кіно, бронювання готелів тощо;
 • можливість роботи декількох користувачів;
 • пряме зарахування вхідних термінових грошових переказів MoneyGram, Western Union, RIA (без відвідування відділення банку)
 • дистанційне відкриття та менеджмент депозитів;
 • цілодобова підтримка онлайн-консультантами банку;
 • зміна персональних даних, контактної та безпекової інформації.

Популярність[ред.ред. код]

За даними ПриватБанку, мобільними додатками Privat24 користуються понад 2,5 млн користувачів смартфонів (1,8 млн — на ОС Android і понад 500 тис. — на iPhone). Щодня в систему через смартфони входить понад 200 тис. клієнтів[джерело?].

Загальна кількість клієнтів системи дистанційного банкінгу ПриватБанку в Україні, за даними на 1 червня 2014 року, становить 9,2 млн чоловік. За добу користувачі Приват24 здійснюють 325 тис. банківських транзакцій, середній розмір якої становить 440 грн[4].

10 грудня 2014 року кількість користувачів мобільного додатку Приват24 для ОС Android перевищила 2 млн. встановлень[5].

17 січня 2017 року ПриватБанк запустив перший в Україні пілотний проект оплати проїзду в міському транспорті за допомогою електронних квитків. Пасажири львівського трамвая № 8 мають можливість їздити без паперових квитків і оплачувати проїзд смартфоном. Для цього потрібно завантажити на смартфон мобільний додаток Privat24 і сканувати QR-код, який зображений на спеціальних стікерах в трамваї або на зупинці транспорту[6].

Мова інтерфейсу[ред.ред. код]

До 2015 року в системі Приват24 було початково встановлено російськомовний інтерфейс. У березні 2015 року, після низки звернень громадської спільноти «И так поймут!», керівництво ПриватБанку пішло назустріч[7] громадським запитам з боку україномовних користувачів, і спільно з активістами цієї спільноти створило окрему групу в суспільній мережі Facebook — Українська мова в ПриватБанку у соціальній мережі «Facebook».

У цій спільноті постійно тривають обговорення щодо належних перекладів українською мовою всіх налаштувань та обладунків програмних продуктів ПриватБанку та інших послуг цієї установи. Відтак, одним із наслідків спільної діяльності громадськості та керівництва ПриватБанку стало те, що усталеною мовою програмних продуктів системи Приват24 стала українська мова.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Privat24.ua Traffic, Demographics and Competitors [Трафік, демографія та конкурентоспроможність Privat24.ua]. Alexa Internet (англійською). Процитовано 25 жовтня 2017. 
 2. Приват24. ПриватБанк (українською). Процитовано 24 грудня 2016. 
 3. Прес-Служба ПриватБанку (4 квітня 2012). ПриватБанк начал выдачу клиентам сертификатов электронной цифровой подписи в отделениях и Приват24 [ПриватБанк розпочав видачу клієнтам сертифікатів електронного цифрового підпису у відділеннях і Приват24] (українською). ПриватБанк. Архів оригіналу за 8 квітня 2012. Процитовано 24 грудня 2016. 
 4. Мобильный банк Privat24 стоит на каждом втором украинском iPhone и каждом четвёртом Android [Мобільний банк Privat24 стоїть на кожному другому українському iPhone і кожному четвертому Android]. ПриватБанк. 7 липня 2014. 
 5. Приват24 стал дважды миллионером на Android [Приват24 став двічі мільйонером Android]. ПриватБанк. 11 грудня 2014. 
 6. ПриватБанк запускає пілотний проект електронних квитків в міському транспорті, — Данкор онлайн, 17 січня 2017
 7. Права україномовних в Україні. Три роки діяльності ініціативи «И так поймут!». Газета по-українськи. 

Посилання[ред.ред. код]