Привид у латах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Привид у латах
攻殻機動隊
Жанрдрама, бойовик, фантастика, кіберпанк
Аніме-фільм
РежисерОсії Мамору
ПродюсерЙошімаса Мізуо
Кен Мацумото
Кен Іядомі
Міцухіса Ішікава
СценаристКазунорі Іто
СтудіяProduction I.G
Дата виходу18 листопада 1995
Тривалість82 хв
Аніме-фільм
Ghost in the Shell 2: Innocence
РежисерОсії Мамору
ПродюсерМіцухіса Ішікава
СценаристОсії Мамору
СтудіяProduction I.G
Дата виходу24 червня 2004
Тривалість98 хв
Телевізійний аніме-серіал
Привид у латах:
Синдром одинака 1st GIG
РежисерКенджі Каміяма
СценаристКенджі Каміяма
СтудіяProduction I.G
МережаAnimax
Період показу1 жовтня 2002 — 25 березня 2003
Кількість серій26
Телевізійний аніме-серіал
Привид у латах:
Синдром одинака 2nd GIG
РежисерКенджі Каміяма
СценаристКенджі Каміяма
СтудіяProduction I.G
МережаAnimax
Період показу1 жовтня 2004 — 8 жовтня 2005
Кількість серій26
Аніме-фільм
Ghost in the Shell:
S.A.C. — Solid State Society
РежисерКенджі Каміяма
ПродюсерМіцухіса Ішікава
СценаристКенджі Каміяма
СтудіяProduction I.G
Дата виходу1 вересня 2006
Тривалість105 хв
OVA
Ghost in the Shell:
S.A.C. 2nd GIG — Individual Eleven
РежисерКенджі Каміяма
СтудіяProduction I.G
Дата виходу27 січня 2007
Тривалість163 хв

«Привид у латах»[1] (яп. 攻殻機動隊, англ. Ghost in the Shell) — відома манґа в жанрі кіберпанк, створена манґакою Масамуне Сіро в 1991 році. Екранізована режисером Осії Мамору у форматі повнометражних аніме-фільмів: «Ghost in the Shell» (1995) та «Ghost in the Shell 2: Innocence» (2004). Також компанією Production I.G було випущено телевізійний аніме-серіал «Ghost in the Shell: Stand Alone Complex». Перший сезон в 2002, другий під назвою «Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG» — в 2004 році, режисер Кенджі Каміяма, композитор Канно Йоко.

У 2002 вийшов сиквел манґи — «Ghost in the Shell 2: Man/Machine Interface» (яп. 攻殻機動隊 : 2 ManMachine Interface).

В самій Японії екранізація манґи не набула великої популярності, але в США екранізації стали культовими та об'єктом наслідування для багатьох анімаційних та кінофільмів. Наприклад творці «Матриці» — сестри Вачовські — відкрито стверджували, що надихалися при створенні свого фільму цим аніме, що також підтверджується неодноразовим, майже буквальним повторенням кадрів з аніме у фільмі.

У 2020 році корпорація Netflix анонсувала вихід мультсеріалу за мотивами манги «Ghost in the Shell».

Сюжет[ред. | ред. код]

Ghost in the Shell[ред. | ред. код]

До 2029 року широко розповсюдилися комп'ютерні мережі та кібер-технології. Але це створило не лише нові можливості, але й нові загрози для людей — оскільки практично усі вживили собі різноманітні нейронні імплантати, став можливим так званий «злом мозку».

Хакер, що давно знаходиться в розшуку і якого прозвали Ляльководом, починає втручатися в політику, і тоді «9-й Відділ» Міністерства Суспільної безпеки, спецпідрозділ поліції, оснащений за останнім словом техніки, отримує наказ розслідувати цю справу і зупинити Ляльковода. У гонитві за ним виникає питання: що робить людину людиною і хто такий Ляльковод в цьому світі, де межа між людиною і машиною майже непомітна Протягом серіалу тачікоми намагаються зрозуміти, що таке Привид (щось на кшталт Душі, Особистості) і як визначити його наявність. Мотоко Кусанаґі уважно спостерігає за їхніми дослідженнями в цій галузі.

Ghost in the Shell 2: Innocence[ред. | ред. код]

Пройшли багато років після подій першого фільму. «9-й Відділ» як і раніше виконує свою роботу. Викрадено маленьку дівчинку і незабаром на вулицях з'являються андроїди, що вбивають людей, а після цього саморуйнуються. Але перед знищенням один з таких андроїдів попросив про допомогу.

Привид у латах: Синдром одинака 1st GIG[ред. | ред. код]

Шість років тому невідомим геніальним хакером був викрадений президент великої корпорації, яка виробляє мікромашини. Цей хакер зламував всі кібернетичні пристрої навколо себе, тому ніхто не знає його обличчя, а замість цього бачать лише емблему «Людини, що сміється».

Ці події вже стали історією, але в Управлінні МВС досі працює опергрупа, що розслідує справу «Людини, що сміється». І ось в руках одного з оперативників опиняються цінні докази.

Привид у латах: Синдром одинака 2nd GIG[ред. | ред. код]

В Японії знову неспокійно. Таємнича група терористів, що називає себе «Одинадцять партекуляристів» проводить теракт за терактом, направлених проти біженців та іноземців. «Японія для японців?», але не все так просто. За всім цим стоїть хтось, кому дуже вигідно дестабілізувати ситуацію в країні і «9-й відділ» береться за розслідування цієї справи.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Tachikoma na Hibi[ред. | ред. код]

Міні-серіал у жанрі омаке. Він був знятий, як доповнення до основного серіалу.

Ghost in the Shell: S.A.C. Solid State Society[ред. | ред. код]

Ghost in the Shell: S.A.C. Solid State Society (?攻殻機動隊 S.A.C. Solid State Society) — повнометражний фільм, виданий в 2006 році студією Production I.G. Як і інші твори всесвіту «Ghost in the Shell», фільм базується на манзі Масамуне Шіро. Бюджет фільму склав 3,2 млн. $.

Зважаючи на використання гри слів в назві, може існувати декілька перекладів:

  • «Синдром одинака: Суспільство Міцна Держава»
  • «Комплекс одинака: Співтовариство Стабільної Державності».
  • «Комплекс одинака: Непохитне співтовариство».
  • «Комплекс одинака: Напівпровідникове суспільство».

Сюжет[ред. | ред. код]

Пройшли два роки після подій, описаних в GITS Stand Alone Complex 2nd GIG, і Мотоко Кусанаґі вже покинула 9-й відділ, який за цей час розрісся до команди з 20-ти оперативників на чолі з Тоґусою. Співробітники 9 відділу стикаються з декількома дивними випадками, які приводять їх до головного підозрюваного, висококласного хакера Ляльковода.

Під час розслідування шляхи Бато і Мотоко перетинаються. Вона попереджає його не наближатися до товариства Solid State. Як з'ясувалося потім це товариство було створено для використання ментальних ресурсів людей похилого віку підключених до системи охорони здоров'я, яка підтримувала їх життя поки вони не помруть природною смертю. Також підключені до системи могли піклуватися про сиріт або дітей з неблагополучних сімей, знаходячи сенс для життя і заповідаючи цим дітям своє майно після смерті. Проте, дітей почали викрадати щоб зробити частиною системи Solid State. Офіційні особи нічого не підозрювали про це. За всім цим і стояв Ляльковод, що створив інфраструктуру викрадання дітей і промивки мізків їм і їх батькам.

Персонажі[ред. | ред. код]

Кусанаґі Мотоко

Кусанаґі Мотоко (яп. 草薙 素子) — найкваліфікованіший та найефективніший лідер. За винятком головного та частини спинного мозку, її тіло складається з кібернетичних частин. В 9-му відділі займає посаду командира під час операцій.

Колеги звуть її Майором. Вона давно забула своє справжнє ім'я. Мотоко впродовж свого життя навчилася управляти своїм штучним тілом досконало, що зробило її першокласною зброєю (звідси і псевдонім «Кусанаґі», тобто «вражаючий меч»). Вона стала військовим і дослужилася до майора Військ Самооборони Японії, очевидно, пройшла багато збройних конфліктів. Після закінчення військової кар'єри вона перейшла в МВС, де був створений спеціальний відділ боротьби з тероризмом і комп'ютерною злочинністю.

Її кібермозок дозволяє буквально «пірнати» в комп'ютерні мережі, вона має високоміцне тіло, вагою в 2 центнери, з титановим скелетом. Займається груповим сексом з двома подругами, які років на 15 молодші від неї, але не відмовиться й від чоловіка чи дитини.

Кібертіло не старіє, тому Кусанаґі виглядає значно молодшою за свої 35-40 років. Кусанаґі непогано знає Тхеквондо, чудово стріляє і до того ж є першокласним хакером. Її здібності не дозволяють їй ідентифікувати себе з людьми. Крім того, життя, повне вбивств і насильства, і повна самотність ведуть до глибокого душевного конфлікту, що має явно нігілістично-депресивний характер. Жодної можливості покинути Відділ у неї немає: вона стала заручником власного тіла, яке тепер належить державі.

Бато

Бато — кіборг із надзвичайною фізичною силою. Екс-рейнджер і ветеран багатьох кривавих конфліктів в Південній Америці. Вік невідомий, але на вигляд йому приблизно п'ятдесят років. Більшість свого вільного часу проводить в спортзалі, тренуючись у боксі, яким він володіє досконало. У конфлікті в Середній Азії Бато прославився як фахівець з тортур, має прізвисько «Стоматолог» через свої жорстокі методи та витончений садизм.

Бато — висококласний фахівець з тактичної розвідки і партизанської війни. Любить ділити людей на «масу», «поліцію» і «професіоналів», має штучні очі з вбудованою інфрачервоною сенсорикою. Майора Кусанаґі вперше зустрів в Мексиці, після чого став явно небайдужий до неї. Вважає Майора Кусанаґі мужоподібною і навіть радить їй поміняти тіло на чоловіче, але сам знаходиться під її чарами. В порівнянні з нею гірший аналітик, але рішучіший і завжди покладається на грубу силу.

Прив'язаний до свого автомобіля і однієї з Тачіком, яку він балує (наприклад обслуговуванням натуральним мастилом замість синтетичного). За що, у свою чергу, всі Тачікоми, завдяки синхронізації пам'яті, прив'язані до нього. Іноді демонструє співчуття як до кіборгів, так і до людей. Часто втрачає душевний спокій від неминучості смерті і знищення.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ТОНІС. Найоб'єктивніший канал. web.archive.org. 12 грудня 2007. Архів оригіналу за 12 грудня 2007. Процитовано 1 грудня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Привид у латах