Пригоди Котигорошка та його друзів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пригоди Котигорошка та його друзів
Prygody Kotygoroshka ta jogo druziv (2013).jpg
Жанр анімація, комедія
Режисер Ярослава Руденко-Шведова
Автор сценарію Вадим Шинкарьов, Ярослава Руденко-Шведова
Композитор Андрій Соловйов
Аніматори М. Тітов, О. Лавров, Л. Дубова, Д. Пічугін, А. Слесаревський,
та інші
Оператор С. Кецкало
Н. Северіна
Звукооператор Андрій Обод
Студія Укранімафільм
Країна Україна Україна
Тривалість ~ 13 хв.
Мова українська
Дата виходу 24 серпня 2014
Рік 2013
Бюджет невідомий

Пригоди Котигорошка та його друзів — український анімаційний мультсеріал, створений на студії «Укранімафільм». Знятий у 2013 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прем'єрний показ відбувся у 2014 році в День Незалежності України, на телеканалі 1+1. Наразі мультсеріал складається з 4 серій, згодом планується розширити до 13.

З 25 серпня 2014 року мультсеріал доступний для вільного перегляду через YouTube.

Сюжет[ред. | ред. код]

Зі слів режисера мультфільму Ярослави Руденко-Шведової: «Пригоди Котигорошка» — це передусім веселі фільми, в основі яких лежить український фольклор — народні казки, міфи. Тому ми зняли їх так, щоб діти сміялися, а дорослі всміхалися».[1]

Персонажі[ред. | ред. код]

Котигорошко є одним з образів переможця над лихом, хворобою та негараздами. В образі Котигорошка втілені такі риси, як богатирська сила, стійкість у боротьбі проти ворогів, вірність, кмітливість.(Озвучує Олександр Погребняк)

Крутивус — від покручення вуса цього казкового героя розступається вода в річках: «Вернивода з водою грається: на той бік вусом поверне — там сухо робиться, то на той — там сухо робиться».(Озвучує Євген Пашин)

Вернигора: казковий велетень неймовірної сили, що перевертає гори.(Озвучує Борис Георгієвський)

  • Вернидуб

Вернидуб — прототип козака-характерника, якому підвладно керувати деревами, та самому приймати образ кремезного дуба.(Озвучує Дмитро Гаврилов)

  • Птах Одуд

Одуд — балакучий птах, що виступає автором історій до кожної серії.(Озвучує Євген Локтінов)

Прем'єрний показ[ред. | ред. код]

Прем'єрний показ відбувся у 2014 році в День Незалежності України, на телеканалі 1+1. Глядачі мали змогу побачити одразу 4 серії.

Перелік серій[ред. | ред. код]

Тривалість: 1 серія: ~ 13 хв. (цілком серій: 4)

Назва Опис
01 «Солом'яний бичок» Солом'яний бичок, який перетворював солому в золото, вкрадений. Котигорошко та його друзі роблять все, щоб врятувати бичка з печери велетня. Але не завжди сила — вірне вирішення проблеми.
02 «Лісовик» Це історія про неслухняних дітей, які випустили злого Лісовика зі скрині. Тепер він краде всіх дітей з села і перетворює їх у дерева. Герої роблять все, щоб повернути дітей додому.
03 «Наречена для Котигорошка» Чортівка Пекля вирішує вийти заміж за Котигорошка. Герой потрапляє під дію її чаклунства і всі починають готуватися до весілля. Чи зможуть Вернигора, Вернидуб, Крутивус і Одуд врятувати друга?
04 «Помста чорта Хмирі» Головний чорт Хмиря вирішив помститися Котигорошкові. Для цього він псує життя рідним героя. Котигорошко з друзями намагаються зловити капосника.

Дивись також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]