Приголомшлива паралельність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У паралельних обчисленнях, приголомшливо паралельним навантаженням (або приголомшливо паралельною задачею) називають задачу, для якої практично непотрібно докладати зусиль, щоб розділити її на декілька окремих паралельних завдань. Це часто той випадок, коли не існує залежності (або зв'язку) між цими паралельними завданнями.[1]

Приголомшливо паралельні задачі, як правило, практично не вимагають комунікації між результатами виконання завдань, і, таким чином, відрізняються від задач розподілених обчислень, які потребують зв'язку між завданнями, особливо зв'язку проміжних результатів. Вони легкі для виконання на серверних фермах (серверних кластерах), які не мають будь-якої спеціальної інфраструктури, що використовуються в справжньому суперкомп'ютерному кластері. Таким чином, вони добре підходять для великих розподілених платформ, що базуються в Інтернеті, таких як BOINC.

Типовий приклад приголомшливо паралельної задачі — робота графічного процесора (GPU) при виконанні таких завдань, як розрахунок 3D проєкції, де кожен піксель на екрані може бути опрацьований самостійно.

Приклади

[ред. | ред. код]

Деякі приклади приголомшливо паралельних задач:

Реалізації

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Designing and Building Parallel Programs, by Ian Foster. Addison-Wesley (ISBN 9780201575941), 1995. Section 1.4.4 — Проєктування і будівництво паралельних програм, Ян Фостер. Розділ 1.4.4 (англ.)
  2. How we made our face recognizer 25 times faster (developer blog post) — Як можна зробити наш розпізнавач облич у 25 разів швидшим (англ.)

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Embarrassingly parallel[недоступне посилання з вересня 2019], Parallel algorithms — Паралельні алгоритми (англ.)
  • Embarrassingly Parallel Computations, Engineering a Beowulf-style Compute Cluster — приголомшливо паралельні обчислення, розробка обчислювального кластеру у стилі Беовульфа. (англ.)
  • [1], «Star-P: High Productivity Parallel Computing» — Зірка-P: Висока продуктивність паралельних обчислень" (англ.)