Призренська ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Призренська ліга
Тип організація
Засновано 1878
Розпущено квітень 1881

CMNS: Призренська ліга у Вікісховищі
Будівля, в якій збиралася Призренська ліга, Призрен, Косово

Призренська ліга — національна організація Албанії, створена 10 червня 1878. Була заснована в місті Призрен для протидії здійсненню рішень Берлінського конгресу, за яким деякі прикордонні території тодішньої Османської імперії були передані Чорногорії та Греції. Цей крок викликав широку хвилю обурення на цих територіях, які були заселені етнічними албанцями.

На з'їзді 10 червня 1878 були присутні представники феодально-патріархальної знаті, чиновники і великі торговці. Спочатку організація була створена за підтримки турецького уряду, однак у листопаді того ж року висунула вимоги автономії для областей з переважно албанським населенням, що спричинило за собою розрив відносин між Призренською лігою і турецьким урядом.

У 1880 році керівником ліги став Абдюль Фрашері. При найширшій підтриці з боку народних мас турецький уряд було вигнано з територій з албанським населенням. У 1881 році Призренська ліга оголосила себе тимчасовим урядом на цих територіях. Але турецькому уряду вдалося розбити погано озброєні загони албанців і нанести Призренській лізі остаточної поразки.

Посилання[ред. | ред. код]