Прикорм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Годування немовляти прикормом.

Прико́рм — продукти харчування, які вводять в раціон немовляти як додаток до грудного молока (молочної суміші у разі штучного вигодовування)[1]

Терміни введення прикорму[ред. | ред. код]

Всесвітня організація охорони здоров'я, Американська педіатрична академія, Національна служба охорони здоров'я Британії та Міністерство охорони здоров'я України рекомендують починати вводити прикорм дітям у віці старше 6 місяців[1][2][3][4].

Види прикорму[ред. | ред. код]

Педіатричний. Їжа у вигляді пюре, кожен продукт вводиться від 3 до 7 днів, поступово збільшуючи об'єм порції. Дитину годує з ложки дорослий.

Педагогічний. Дитина їсть з маминої тарілки. Мама викладає на свою тарілку мікродози їжі (розмір як зернятко рису) і годує дитину з пальця. За 1 день вводиться не більше 3 різних продуктів.

Блв (самоприкорм). Дитина їсть сама безпечні шматочки, дитина їсть однакову їжу з дорослими із урахуванням заборонених продуктів.

Ознаки готовності дитини до введення прикорму:

  • тримає голову;
  • сидить практично без підтримки (в стільчику для годування);
  • відкриває рот, коли підносять ложку з їдою;
  • відвертається від ложки з їдою, коли не голодна;
  • закриває  рот з ложкою в роті, тримає їжу в роті, а потім ковтає, а не виштовхує і не випльовує[1].

Частота введення прикорму[ред. | ред. код]

Міністерство охорони здоров'я радить дітям 6 місяців давати прикорм 1-2 рази на день, малюкам у віці 7-8 місяців — 3 рази на день, дітям у віці 9-11 місяців — 4 рази на день. Після року дитина повинна отримувати різноманітний прикорм з кожної групи продуктів, вміти пити з чашки.

Консультанти з прикорму дають такі рекомендації: 6-7 міс — 1 трапеза; 8-10 міс — 2 трапези; 10-12 міс — 3 повноцінні трапези; після року — 3 основних трапези і 2 перекуси.

Це умовне порціонування, необхідно звертати увагу, щоб прикорм (до року) не витісняв основне харчування (грудне молоко, або адаптовану дитячу суміш), звісно ж, дитина може з часом потребувати менше суміші або грудного молока, але раптова відмова може бути сигналом, що прикорму забагато.

Також ознаками того, прикорму забагато можуть бути закрепи, сильні зригування після прикорму. В цих випадках рекомендуємо зменшити кількість прикорму та проконсультуватися з лікарем.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б в Архівована копія. zakon.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 14 лютого 2022. Процитовано 18 березня 2021. 
  2. Your baby's first solid foods. nhs.uk (англ.). 7 грудня 2020. Архів оригіналу за 18 березня 2012. Процитовано 18 березня 2021. 
  3. ВОЗ | Прикорм. WHO. Архів оригіналу за 5 листопада 2021. Процитовано 18 березня 2021. 
  4. Starting Solid Foods. HealthyChildren.org. Архів оригіналу за 22 березня 2021. Процитовано 18 березня 2021.