Примірник (комп'ютерні науки)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У комп’ютерній системі кожен раз, коли на основі певної моделі створюється новий контекст, кажуть, що примірник (екземпляр) моделі створено. На практиці цей примірник зазвичай має структуру даних, спільну з іншими примірниками, але значення, що зберігаються в примірниках, є різними. Зміна значень в одному примірнику не вплине на значення іншого примірника. Примірник комп’ютера може бути станом програмного забезпечення або апаратним забезпеченням, яке може запускати блоковий код, наприклад ЦП, ГП або віртуальна машина

Комп'ютерна графіка[ред. | ред. код]

У комп’ютерній графіці полігональна модель може бути створена для того, щоб бути намалюваною кілька разів у різних місцях на сцені. Це техніка, яку можна використовувати для покращення продуктивності візуалізації, оскільки робота, необхідна для відображення кожного примірника, накладається.

Об'єктно-орієнтоване програмування[ред. | ред. код]

В об’єктно-орієнтованому програмуванні (ООП) примірник — це конкретне виникнення будь-якого об’єкта, який зазвичай існує під час виконання комп’ютерної програми. Формально «примірник» є синонімом «об’єкта», оскільки кожен з них є певним значенням (реалізацією), і їх можна назвати примірником об’єкта; "примірник" підкреслює чітку ідентичність об'єкта. Створення примірника називається інстанціюванням (instantiation).

Об’єкт можна змінювати кількома способами. Кожна реалізована варіація цього об’єкта є примірником його класу. Тобто це член даного класу, який має вказані значення, а не змінні. У непрограмному контексті ви можете розглядати «собаку» як тип, а вашу конкретну собаку — як примірник цього класу[1].

У програмуванні на основі класів об'єкти створюються як примірники класів за допомогою підпрограм, які називаються конструкторами, і знищуються деструкторами . Об’єкт є примірником класу, оскільки він може отримати доступ до всіх типів даних (примітивних і непримітивних), методів тощо класу. Тому об'єкти можна назвати примірниками класу або об'єктами класу. Створення об’єкта називається конструкцією (construction). Не всі класи можуть бути створені – абстрактні класи не можуть бути створені, тоді як класи, які можуть бути створені, називаються конкретними класами. У програмуванні на основі прототипу створення примірника виконується шляхом копіювання (клонування) примірника прототипу[2].

Операційні системи[ред. | ред. код]

У контексті операційних систем, орієнтованих на POSIX, термін «примірник (програма)» зазвичай відноситься до будь-якого виконуваного процесу, що створений з цієї програми (через системні виклики, наприклад fork() і exec() ); тобто кожен процес, що виконується в ОС, є примірником деякої програми, з якої він створений[3].

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. What is instance? – Definition from WhatIs.com. Whatis.techtarget.com. Процитовано 9 лютого 2014.
  2. Amir, Masroor. OOP - Object Oriented Programming - Concepts | Languages | Benefits [2023]. The Geeks Bot | A Computer Science Site for geeks (англ.). Процитовано 4 квітня 2023.
  3. Bach, Maurice J. (1986). The Design of the UNIX Operating System. Prentice Hall. с. 10, 24. ISBN 0-13-201799-7. Архів оригіналу за 16 серпня 2023. Процитовано 8 вересня 2023.