Принстонський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Принстонський університет
Princeton University
PrincetonShield.png
Девіз Dei sub numine viget
Божою силою процвітає
Розташування Принстон, Нью-Джерсі
Тип Приватний
Студентів 4918 (бакалавранти)
2416 (аспіранти/докторанти)
Професорів 1103
Кольори Помаранчевий та чорний         
Сайт www.princeton.edu
Clio Hall.JPG

Принстонський університет — один із найстаріших і найпрестижніших університетів США, розташований у місті Принстон, штат Нью-Джерсі. Входить у Лігу плюща.

Принстонський університет був заснований в 1746 році як Коледж Нью-Джерсі (College of New Jersey). Став четвертим коледжем колоній. Перші заняття проходили в будинку засновника університету священика Джонатана Дікінсона в місті Нью-Брансвік. Переїхав у місто Принстон в 1756 році. Принстон відіграв помітну роль у подіях Американської революції: підпис його ректора Джона Візерспуна стоїть під Декларацією незалежності, шоста частина учасників Конституційного конвенту були випускниками Принстона. В 1877 заснована магістратура, в 1896 Принстон отримав статус університету, а в 1902 його ректором став Вудро Вільсон, який сприяв тому, що університет має сьогодні такий авторитет. Складається з Принстонського коледжу, магістратури і дослідницьких центрів. Має спільні будівлі з Інститутом перспективних досліджень. Старий будинок - Нассау-хол (1756), місце проведення Другого континентального конгресу.

В структуру університету входять провідний регіональний театр Маккартера, художній музей і музей природної історії. Бібліотека нараховує понад 4,8 млн томів.

В університеті навчається близько 5 тис. студентів та 2,5 тис. аспірантів та докторантів.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.