Принци в Тауері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Еверетт Мілле. Принци в Тауері. 1878

Принци в Тауері, Едуард V (4 листопада 14701483) і його брат Річард Йоркський (17 серпня 14731483), були синами англійського короля Едуарда IV та Єлизавети Вудвілл. В 1483 році парламент видав закон, відомий як Titus Regius, яким оголосив обох принців незаконнонародженими. Ставший королем Англії дядько принців, Річард III, помістив їх в лондонский Тауер. Після літа 1483 року про принців не було ніяких відомостей, їх подальша доля невідома, вважається що вони вмерли, або були убиті у Тауері.

В 1674 році під час ремонтних робіт в Білій башті під сходами, були знайдені два дитячих скелета. Тоді ж їх прийняли за останки двох принців, и Карл II наказав перенести їх у Вестмінстерське абатство. В 1933 році могилу відкрили, надіючись з допомогою сучасної науки оприділити чи були ці останкі останками принців, але цього зробити не вдалось.

Версії вбивства[ред.ред. код]

Згідно з найпоширенішою версією принци були вбиті за наказом Річарда III. Виконавцями могли бути відданий рицар на службі Річарда, сер Джеймс Тайрелл, який в 1502 році під тортурами признався у вбивстві принців, і права рука Річарда, герцог Бекінгем. Також є версія, що принци були убиті після 1485 року за наказом Генріха VII, який заради своє збільшення своєї легітимності одружився із сестрою принців, Єлизаветою Йоркською.

Томас Мор писав, що констебль Тауера, Роберт Брекенбері, відмовився вбивати принців за наказом Річарда III, але потім погодився віддати ключі від Тауера Джеймсу Тайреллу, який і організував вбивство. Згідно з Мором вбивство пройшло в серпні або вересні 1483 року.