Присяга дарування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Присяга дарування (англ. The Giving Pledge) — філантропічна кампанія, що розпочалася в червні 2010 року з ініціативи американських мільярдерів Воррена Баффетта й Білла Гейтса[1]. Офіційний сайт говорить, що «це спроба надихнути найбагатших людей та їхні сім'ї пожертвувати більшу частину їхніх статків на філантропію». До грудня 2010 року 69 мільярдерів зі США приєдналися до кампанії та пообіцяли віддати від 50 % свого капіталу на благодійність. У списку філантропів опинилися такі відомі мільярдери, як Майкл Блумберг, Джордж Лукас, Девід Рокфеллер, Тед Тернер та інші. Таким чином, мінімальна сума становитиме 125 000 000 000 доларів (станом на серпень 2010[2].

Згідно з Присягою, пожертви можуть бути зроблені як за життя дарувальника, так і після його смерті. Присяга є моральним зобов'язанням і не завірена юридично.

Вона передбачає одну умову — ті, хто зобов'язався віддати свої гроші для доброчинності, повинні публічно підтвердити свої наміри, підписавши письмове зобов'язання. «Я присвячую велику частину мого майна справі поліпшення освіти. У цьому ключ до виживання роду людського», — написав кінорежисер Джордж Лукас у своєму листі в «Присягу дарування». Тим часом нафтовий магнат Томас Бун Пікенс у листі, розміщеному на сайті Givingpledge.org, зізнався: «Я давно заявляв, що отримую задоволення від того, що заробляю гроші, але також я отримую задоволення від того, що віддаю їх. Мені більше подобається заробляти гроші, але віддавати їх — посідає у мене друге місце»[3].

Воррен Баффетт заявив, що був би радий зустрітися з мільярдерами з Індії та Китаю і обговорити з ними ідеї філантропії[4]. В березні 2011 року Шон Белден, Гейтс і Баффетт відвідали Індію, щоб обговорити там питання приєднання до Присяги дарування[5]. Французькі мільярдери Арно Лагардер і Ліліан Бетанкур зустрічалися з Баффеттом, але відмовилися приєднатися до Присяги дарування, не даючи коментарів із цього приводу[6].

Список учасників

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Білл Гейтс і Воррен Баффетт віддадуть половину статків на добродійність [Архівовано 2011-09-13 у Wayback Machine.] ТСН.ua, 2010
  2. The Giving Pledge: Billionaires Promise to Donate at Least Half Their Fortunes to Charity ABCNews
  3. «Клятва дарування». Найбагатші американці зобов'язалися віддати половину грошей на благодійні справи (Газета «День», № 139-140, п'ятниця, 6 серпня 2010)
  4. Богатые тоже платят
  5. Gates, Buffet in Delhi with their 'Giving Pledge' - Economic Times. articles.economictimes.indiatimes.com. The Economic Times. 24 березня 2011. Процитовано 24 квітня 2011. {{cite web}}: Недійсний |deadurl=404 (довідка)
  6. France Inter Radio news of 1 PM, August 16, 2011.

Посилання

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]