Пробіг під каштанами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Старт пробігу (2011)

«Пробіг під каштанами» — щорічна спортивно-благодійна акція, яка традиційно відбувається під час святкування Дня Києва з 1993 р. і проходить в останню неділю травня.

Дистанція Пробігу — 5 км.

У 2010 р. Пробіг під каштанами увійшов до Книги рекордів України як наймасовіший спортивно-атлетичний захід, у ньому взяли участь 15 100 людей[1].

28 травня 2017 року відбудеться ювілейний 25-й "Пробіг під каштанами".

Історія[ред. | ред. код]

«Пробіг під каштанами» - це одна з наймасштабніших благодійних акцій в Україні; святковий захід для всієї родини; можливість прояву корпоративної соціальної відповідальності бізнесу. Він існує вже 24 роки.

Ідея проведення Пробігу належить Карен Вестергаард та Джозефу Леміру, громадянам США, які на той час працювали в Україні. Ірина та Костянтин Кузнєцови втілили цю ідею в життя з агентством маркетингових коммунікацій DIALLA Communications, яке ними було засновано.

Перший старт відбувся у 1993 році, зібравши всього до 150 учасників. А вже у 2010 році у 18-му «Пробігу під каштанами» взяла участь рекордна кількість людей — 15 100.

Вік найменшого із учасників забігу за увесь час - всього 1,5 місяці, а найстаршого - 98 років[2].

"Пробіг під каштанами" був внесений в офіційну програму святкування Дня Києва у 1994 році. З тих пір кількість його учасників виросла більш ніж у 100 разів. Спортивний рекорд був вперше встановлений у 2008 році - тоді 5 кілометрів подолали за 13 з половиною хвилин[3].

Благочинність[ред. | ред. код]

Мета проекту - допомогти дитячим медичним закладам. За всю історію існування «Пробігу під каштанами» було зібрано майже 1,5 мільйона гривень.

До 2001 року кошти, зібрані в рамках «Пробігу під каштанами», прямували на придбання медичних препаратів, витратних матеріалів та обладнання для дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», з 2002 року - для НП Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України[4];

На кошти, зібрані під час Пробігу-2010 було закуплено єдине в Україні на той час обладнання «Штучне серце» (Апарат екстракорпоральної мембранної оксигенації), а в 2013 році — 3-й в Украине контрапульсатор ЦС300 (апарат для подтримки кров'яного тиску пацієнтів під час операції), а також інше необходне обладнання і витратні матеріали. Унікальна апаратура вже врятувала життя багатьом маленьким українцям, тепер ці діти на рівні з усіма щороку долають марафонську дистанцію ​​по Хрещатику[5].

У 2014 році завдяки учасникам Пробігу БФ «Пробіг під каштанами» придбав і встановив в Центрі нове опалювальне обладнання (електрокотли), що дозволило ні на один день не зупиняти проведення життєво необхідних операцій;

За час підтримки Центру учасники «Пробігу під каштанами» купили і передали лікувальному закладу обладнання та витратні матеріали, на загальну суму понад $ 380 000.

Люди реєструються цілими сім'ями, спортивними клубами, робочими колективами. Підтримує спортивну ініціативу і міська адміністрація[6]. Беруть участь спортсмени. За 24 роки життя благодійного «Пробігу під каштанами» в ньому взяли участь понад 1000 команд. У 2016 році їх ряди вперше поповнила команда захисників нашої батьківщини - команда Національної Гвардії України, а також команда воїнів, поранених під час АТО на Сході.

Завдання, які ставить перед собою "Пробіг під каштанами" різноманітні:

 • привернути суспільну увагу до проблем дитячої смертності в Україні;
 • посилити позитивне ставлення населення до здорового способу життя;
 • розвивати у людей традицію взаємодопомоги;
 • стимулювати компанії до прояву соціальної активності;
 • зібрати максимальну кількість коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Соціально-корпоративна відповідальність бізнесу[ред. | ред. код]

Генеральним партнером "Пробігу під каштанами" є «Amway Україна» з брендом Nutrilite. 

Для бізнесу такий захід як "Пробіг під каштанами" є чудовою нагодою продемонструвати свою активну громадянську позицію, підкріпити власну репутацію в очах суспільства, об'єднати своїх співробітників заради доброї справи і піднести їх корпоративний дух. Генеральним партнером "Пробігу під каштанами" є «Amway Україна» з брендом Nutrilite. Щорічно в Пробігу беруть участь понад 100 корпоративних команд, кількість учасників яких налічує від 5 до 12 000 співробітників[7]

У 24-му Пробігу 2016 року взяли участь 199 корпоративних команд, серед яких представники найбільших банків України, готельно-ресторанних комплексів, фармацевтичних та харчових корпорацій, спортивних та автомобільних брендів, IT-компаній та національних операторів зв'язку. Знаковою є участь таких гігантів, як Mondelēz International, Philips, Procter & Gamble, ABBYY, Carlsberg Ukraine, а також PUMA, CRAFT, Lactel, Sandora, Hilton, KIA, SKODA, MacCoffee, MERX, Piraeus Bank, UniCreditBank, Watsons, Ашан, ВОЛЯ, Київстар, Lifecell, ICTV та багато інших. Повний список команд-учасників Пробігу від бузнесу можна подивитися на офіційному сайті "Пробігу під каштанами".

Онлайн-аукціон Пробігу[ред. | ред. код]

У 2016 році вперше в історії спортивно-благодійної акції було проведено благодійний онлайн-аукціон. Результати цього заходу перевершили всі очікування: на пропозицію про співпрацю відгукнулися багато зірок естради та спорту, серед яких - Ірина Білик, Альона Вінницька, Віка Антонова, Андрій Данилко, групи «неАнгели», «Авіатор» та «4 королі », а також Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова.[8]

З метою збору коштів для Центру кардіохірургії було продано близько 20-ти лотів, серед яких - особисті речі, компакт-диски, листівки, значки та фотоальбоми, надані зірками.

Забіги в рамках проекту[ред. | ред. код]

Окрім основного, у рамках Пробігу під каштанами проходять додаткові чотири забіги: "Пробіг у ходунках" (для малюків від 6 до 14 місяців, які ще не вміють самостійно ходити), "Дитячий забіг" (для учасників до 15 років), "Забіг спортсменів" (для учасників зі спеціальною спортивною підготовкою), "Забіг мужніх" (для спортсменів на візках).

Підготовка до «Забігу Мужніх» (учасники  в інвалідних візочках)

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Пробег под каштанами: дважды рекорд Украины. feelgood.ua (ru). Процитовано 2017-03-18. 
 2. На выходных в Киеве пройдет традиционный Пробег под каштанами (ru). 2016-05-26. Процитовано 2017-03-18. 
 3. 24tv.ua. День Киева отпраздновали Пробегом под каштанами - Телеканал новостей 24. Телеканал новостей 24. Процитовано 2017-03-18. 
 4. Адресат помощи - ПРОБЕГ ПОД КАШТАНАМИ. ПРОБЕГ ПОД КАШТАНАМИ (ru-RU). Процитовано 2017-03-18. 
 5. 24tv.ua. День Киева отпраздновали Пробегом под каштанами - Телеканал новостей 24. Телеканал новостей 24. Процитовано 2017-03-18. 
 6. 24tv.ua. День Киева отпраздновали Пробегом под каштанами - Телеканал новостей 24. Телеканал новостей 24. Процитовано 2017-03-18. 
 7. На выходных в Киеве пройдет традиционный Пробег под каштанами (ru). 2016-05-26. Процитовано 2017-03-18. 
 8. Вика Антонова пожертвовала детям свой концертный костюм (ФОТО). glavred.info. Процитовано 2017-03-18. 

Див. також[ред. | ред. код]

Сайт Пробігу під каштанами