Провід українських націоналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про́від украї́нських націоналі́стів (ПУН):

1) З 1927 року — орган для координації діяльності українських націоналістичних організацій.
2) З 1929 року — керівний орган Організації українських націоналістів.

ПУН як координатор націоналістичних організацій[ред. | ред. код]

У 1927 році у Берліні відбулася Перша Конференція Українських Націоналістів, учасники якої поставили перед собою завдання консолідувати українські сили на еміграції і Україні для продовження боротьби за її національне і соціальне визволення.

На конференції було ухвалено рішення про створення Проводу Українських Націоналістів (ПУН), для координації діяльності націоналістичних організації. Було також засновано офіційне видання ПУН журнал «Розбудова Нації».

В квітні 1928 в Празі відбулася Друга Конференція Українських Націоналістів, на якій було ухвалено рішення про проведення в наступному році Конгресу Українських Націоналістів.

ПУН як керівний орган ОУН[ред. | ред. код]

З 28 січня до 3 лютого1929 року у Відні відбувся Перший Великий Збір ОУН, відомий як Конгрес українських націоналістів. На ньому було проголошено створення ОУН на чолі з полковником Коновальцем, озвучені загальні світоглядні засади, політичне бачення ситуації та устроєві форми організації. Тоді ж ПУН став керівним органом ОУН.

У середині 1939 року ПУН створює Комісію Державного Планування[1].

Для керівництва дяльністю ОУН на західноукраїнських землях було сформовано виконавчий орган — Крайову Екзекутиву ОУН.

Члени ПУН[ред. | ред. код]

Члени ПУН (бандерівського)[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Упорядники О .Кучерук, Ю .Черченко Науковий редактор Н.Миронець (2002). ДОКУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ З ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ ТОМ 7 (українська) . Київ: Видавництво імені Олени Теліги. с. 5. ISBN 966 - 7018 - 63 - 6.

Посилання[ред. | ред. код]