Провінція Магдебург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Магдебург

нім. Magdeburg

Reichsadler Deutsches Reich (1935–1945).svg
Flag of Germany (1935–1945).svg
Герб Прапор
Липень 1944:    Провінція Магдебург    Провінція Галле-Мерзебург    Округ Ерфурт    Держава Тюрінгія    Держава Брауншвайг    Держава Анхальт
Липень 1944:
   Провінція Магдебург
   Провінція Галле-Мерзебург
   Округ Ерфурт
   Держава Тюрінгія
   Держава Брауншвайг
   Держава Анхальт
Прусська провінція
Адм. центр Магдебург
Країна Німеччина
Земля Пруссія
Населення
 - повне 1 303 848 (1933)
Площа
 - повна 11 587,87 км²
Дата заснування 1 липня 1944
Дата ліквідації липень 1945
Провінція у межах 1944 року

Провінція у межах 1944 року

Магдебург (нім. Magdeburg) — провінція Пруссії у складі Німеччини. Існувала у 1944—1945 роках. Адміністративний центр – місто Магдебург. Провінція була створена в 1944 в ході реформи з приведення кордонів провінцій у відповідність з кордонами партійних гау. Сьогодні ця територія перебуває у складі ФРН і є частиною землі Саксонія-Анхальт.

Історія[ред. | ред. код]

Указом фюрера від 1 квітня 1944 року з метою приведення до одноманітності кордонів адміністративних одиниць з партійними гау провінція Саксонія була скасована. Адміністративний округ Магдебург був проголошений самостійною провінцією Магдебург. Обер-президентом провінції був призначений гауляйтер гау Магдебург-Анхальт Рудольф Йордан, який одночасно обіймав посаду рейхсштатгальтера держав Анхальт і Брауншвайг.

Крім того, згідно указу, колишній саксонський адміністративний округ Мерзебург також ставав самостійною провінцією Галле-Мерзебург. Адміністративний округ Ерфурт, що складався із кількох територіально не пов'язаних між собою районів, переходив у пряме підпорядкування рейхсштатгальтеру Тюрінгії. Указ набув чинності з 1 липня 1944 року.

Нова провінція Магдебург проіснувала недовго. Рівно через рік, у липні 1945 року указом радянської адміністрації провінції Галле-Мерзебург і Магдебург разом з Анхальтом були об'єднані в нову провінцію Саксонія, яка була 1946 перейменована в провінцію Саксонія-Анхальт і в 1947 після ліквідації прусської держави перетворена на самостійну землю. Державність Анхальта була, таким чином, остаточно ліквідована. Територія округу Ерфурт була включена в сучасну землю Тюрінгія.

Обер-президенти[ред. | ред. код]

Провінція за її недовгу історію мала одного обер-президента.

Роки Обер-президент Партія
1944–1945 Рудольф Йордан НСДАП

Посилання[ред. | ред. код]