Програма Сократес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Програма Socrates була освітньою ініціативою Європейської комісії; Брала участь 31 країна. Початкова програма «Сократ» діяла з 1994 р. по 31 грудня 1999 р., коли 24 січня 2000 р. вона була замінена програмою «Сократ II», яка діяла до 2006 р. Вона, у свою чергу, була замінена програмою безперервного навчання на 2007-2013 рр. У програмі брали участь 25 країн Європейського Союзу, тодішні країни-кандидати Румунія та Болгарія; Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Туреччина. Програму названо на честь грецького філософа Сократа.

Заявлені цілі:[ред. | ред. код]

 • «Підсилити європейський вимір освіти на всіх рівнях»                      
 • «Поліпшити знання європейських мов»                                            
 •  «Сприяти співробітництву та мобільності в освіті»                                          
 • " Щоб заохочувати інновації в освіті "                                            
 •  "Просувати рівні можливості у всіх секторах освіти"

Головне завдання програми Socrates[ред. | ред. код]

Головне завдання у відповідь на виклики глобалізації полягає у створенні “Європи знань”: для сприяння навчанню протягом усього життя необхідно забезпечити доступ до освіти для кожної людини й допомогу в опануванні кваліфікації та навичок. У більш специфічних умовах програма Socrates спрямована на вивчення мов і заохочування мобільності та нововведень.


Програма Socrates пропагує європейську кооперацію у всіх галузях освіти. Ця кооперація набуває різних форм: мобільність (переміщення у межах Європи), організація об’єднаних проектів, встановлення європейських мереж (поширення ідей і передової практики) ,проведення досліджень і порівняльного аналізу. На практиці програма Socrates пропонує гранти для навчання, викладання, проходження курсів у різних країнах. Програма забезпечує підтримку освітнім установам в організації навчальних проектів і обміну досвідом.

Фінансується Європейським Союзом мовні проекти:[ред. | ред. код]

 • У рамках програми Socrates, що фінансується Генеральними директоратами Європейського Союзу: Освіта та культура (DG EAC), Інформаційне товариство та ЗМІ (DG INFSO) та Бюро співробітництва EuropeAid (DG AIDCO), просування та вивчення мов є одним із головних пріоритетів. Нижче наводиться короткий список деяких проектів, що фінансуються:
 • ARGuing для багатомовної мотивації у Web 2.0. - ARGuing – це проект, який задовольняє дві потреби за рахунок використання гри в альтернативній реальності; по-перше, як подолати технологічний розрив між викладачами та їхніми учнями, а по-друге, як мотивувати учнів розуміти переваги вивчення мов на рівні, що впливає на їхнє особисте життя.
 • Вивчення автономної мови Автономна мова У рамках проекту Learning (ALL) створюються мовні курси змішаного навчання чотирма європейськими мовами (турецькою, румунською, болгарською та литовською).
 • Проект ланцюгових історій Молоді студенти, які вивчають мову на першому курсі, може писати рідною мовою. Потім вони передають своє оповідання іншим школам (в інших країнах / іншими мовами) в рамках ланцюжка для завершення.
 • Euromobil – це інтерактивна мультимедійна програма вивчення мов та інформації для дев'яти європейських цільових мов. Проект EUROMOBIL було запущено у 1999 році з метою підтримки мобільності студентів.
 • іПроект Tool Project Tool для онлайн та офлайн вивчення мови (TOOL) створює мовні курси змішаного навчання п'ятьма європейськими мовами (голландська, естонська, угорська). , Мальтійська, словенська).