Програма розвитку ООН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Програма розвитку ООН
Абревіатура UNDP(англ.), PNUD(фр.)
Тип організація ООНd
публікація[1]
міжнародна організація
Засновано 1965[2]
Штаб-квартира Нью-Йорк
Членство Digital Public Goods Allianced[3]
Офіційні мови англійська
іспанська
російська
французька
китайська мова
арабська
Офіс голови administrator of the United Nations Development Programmed
Материнська
організація
Генеральна Асамблея ООН
Дочірня(і)
організація(ї)
Global Policy Centre on Resilient Ecosystems and Desertificationd
Вебсайт: undp.org

CMNS: Програма розвитку ООН у Вікісховищі

Програма розвитку ООН, ПРООН (англ. United Nations Development Programme) — агентство в структурі ООН, створене на підставі резолюції Генеральної Асамблеї від 22 листопада 1965 року шляхом об'єднання Розширеної програми технічної допомоги ООН і Спеціального фонду. Ціллю Програми є надання допомоги країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку.

У 1989 з метою звернення уваги до питань народонаселення ПРООН запропонувала відзначати Всесвітній день народонаселення.

Починаючи з 1990 щорічно видає доповідь про людський розвиток. Група незалежних міжнародних експертів є його авторами, і крім аналітичних розробок використовує також в своїй роботі статистичні дані отримані від різних міжнародних міжурядових організацій та міжнародних агентств.

ПРООН в Україні[ред. | ред. код]

Представництво Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні

Програма розвитку ООН сприяє підтримці України на шляху сталого людського розвитку, спрямованого на досягнення заможної, демократичної та сильної держави, в якій ніхто не залишається осторонь і враховується думка кожного і кожної. ПРООН керується Цілями сталого розвитку та Конвенціями ООН, до яких приєдналася Україна. Діяльність програми спрямована на боротьбу із бідністю у сільських районах шляхом впровадження ефективних моделей соціального і економічного розвитку та розвитку довкілля, а також шляхом підтримки демократичних процесів, установ та мереж. Програма розвитку ООН допомагає та посилює партнерів на національному та місцевому рівні, які розробляють сталі рішення для забезпечення всеосяжного національного, регіонального та місцевого розвитку. ПРООН досягає своїх цілей у партнерстві з Кабінетом Міністрів України, іншими агентствами ООН, установами з розвитку, громадянським суспільством та місцевими громадами. Програма сприяє знайти українські рішення для всесвітніх та національних викликів у сфері розвитку за рахунок проведення низки ініціатив, заснованих на досвіді та порівняльних перевагах ПРООН.

Постійні представники ПРООН в Україні[ред. | ред. код]

  1. Стівен Френсіс Браун (1992—1996),
  2. Педро Пабло Вільянуева (1996—2000);
  3. Даглас Гарднер (2000—2004)
  4. Френсіс О'Доннелл (2004—2009)
  5. Олів'є Адам (2009—2014)
  6. Ніл Вокер (2014[4]—2018)
  7. Оснат Лубрані (липень 2018[5] — березень 2019)
  8. Дафіна Ґерчева (з квітня 2019 р.[6])

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]