Прогулянки з монстрами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Прогулянки з монстрами» (англ. Walking with Monsters) — науково-популярний серіал ВВС створений у 2005 році розповідаючий про істот, що мешкали на Землі у часи до динозаврів.

Сюжет[ред. | ред. код]

Віртуальна подорож у фільмі починається 530 мільйонів років до н.е, у кембрійському періоді. Життя на суші ще було відсутнє і концентрувалася у морях. Типовими мешканцями були - медузи, трилобіти і ін. Головний хижак цього часу - аномалокаріс. Далі боротьба за виживання в фільмі показана у Силурійський період. У цей період з'являються риби, представником якого у фільмі є цефаласпіс, головним же мисливцем силурийских морів були ракоскорпіони. Найбільшим видом ракоскорпіонів був птерігот. Він досягав у довжину 3 метри і є також найбільшим представником членистоногих,що коли-небудь жили на Землі. У Силурі з'являється життя і на суші. Розвиваються перші рослини - Куксон, на сушу починають виходити ракоскорпіони. Але кисню як і раніше дуже мало.

Наступним періодом є Девонський період. Рослини остаточно підкорили сушу. Членистоногі зменшилися в розмірах і вийшли на сушу. Від риб пішли перші амфібії. Одна з перших амфібій на Землі - гінерпетон досягає до 2 метрів в довжину. На нього полювали створіння які були просто гігантами цього часу. Цим гігантом була м'ясоїдна риба - Гінер, в довжину вона досягала 5 метрів і важила 2 тонни. Амфібії могли врятуватися на суші від будь-якої небезпеки, але не надовго, оскільки були ще сильно прив'язані до води. Серйозні зміни в біосфері відбуваються в кам'яновугільний період, або карбон, який був приблизно 300 мільйонів років тому. Повітря було перенасичене киснем і це спровокувало зростання величезних рослин: лепідодендронових, каламітових і кордаітових. Збільшення кисню спровокувало зростання членистоногих, які збільшилися в кілька разів. У фільмі представлені наступні гігантські членистоногі: ліфістіаморфний павук, меганевра і артроплевра. З'являється у фільмі і одна з перших рептилій - петролакозавр. У цей час процвітали великі амфібії. У фільмі показаний один з них - протерогірінус. Наступним періодом подорожі в часі був Пермський період. Рептилії еволюціонують. У ранньому пермському періоді, у фільмі представлені едафозаври, а також диметродони - найбільші хижаки ранньої пермі. У пізній пермський період умови життя на Землі погіршуються, і боротьба за виживання набуває суворих умов. Основні представники даного періоду - скутозаври,хижі горгонопси, дііктодони, рінезухії та інші. У тріасовий період починається період виникнення предків динозаврів. З тварин тріасу в фільмі представлені: лістрозавр, еупаркерія, еучамберсія та протерозух.

Посилання[ред. | ред. код]