Проектування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Проектува́ння  — процес створення проекту, прототипу, прообразу майбутнього об'єкта, стану та способів його виготовлення. У проектуванні застосовують системний підхід, який полягає у встановлені структури системи, типу зв'язків, визначені атрибутів, аналізуванні впливів зовнішнього середовища.

Проектува́ння  — це комплекс робіт який складається з пошуку, досліджень, розрахунків та розрахування з метою отримання опису достатнього для створення нового об'єкту або виробу, його реконструкції, модернізації, що відповідає заданим вимогам.

у техніці — розробка проектної, конструкторської та іншої технічної документації, призначеної для забезпечення будівництва, створення нових видів та зразків.

В процесі проектування виконуються технічні та економічні розрахунки, схеми, графіки, пояснювальні записки, кошториси, калькуляції та описи.

У психології — сукупність і послідовність розумових та психо-моторних дій, в наслідок чого створюються образні схеми або знакові системи.

Стадії проектування[ред.ред. код]

Технічне завдання 
Докладніше: Технічне завдання

Технічне завдання встановлює призначення обладнання, галузь його застосування, характеристику (короткий опис), технічні вимоги, етапи розробки і терміни їх виконання, обґрунтування ефективності застосування, перелік документів, що підлягають розгляду замовником, особливості приймальних випробувань.

Ескізний проект 
Докладніше: Ескізний проект

Ескізний проект — це сукупність документації, яка містить принципові компонувальні і структурні рішення, що дають уявлення про устрій і принцип роботи обладнання, а також дані, що визначають основні параметри об'єкта, який розробляється.

Технічний проект 
Докладніше: Технічний проект

Технічний проект — сукупність документації, яка містить технічні рішення, що дають повне уявлення про обладнання, що проектується, а також всі початкові дані, необхідні для розробки робочої документації на стадії конструювання.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Архітектурне проектування громадських будівель і споруд : навч. посіб. / С. М. Лінда ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – 2-ге вид., виправл. і доповн. – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2013. – 644 с. : іл. – Бібліогр.: с. 635-637 (63 назви). – ISBN 978-617-607-423-6
  • Металорізальні інструменти. Проектування : Навч. посіб. / М. Л. Кукляк, І. С. Афтаназів, І. І. Юрчишин; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2003. - 556 c. - Бібліогр.: 54 назви.
  • Основи конструювання та розрахунок деталeй машин : Підруч. / В. Т. Павлище; Наук.-метод. центр вищ. освіти. - 2-е вид., випр. - Л. : Афіша, 2003. - 558 c. - Бібліогр.: 26 назв.