Прокопенко Микола Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прокопенко Микола Миколайович
Прокопенко Микола Миколайович 1938.jpg
Народився 1905
Київська губернія, Російська імперія
Помер невідомо
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Діяльність державний діяч, політик
Посада депутат Верховної Ради УРСР[d]

Микола Миколайович Прокопенко (1905, село Слобода Київської губернії — ?) — український політичний і радянський діяч. Депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Кандидат в члени ЦК КП(б)У в 1938 — 1940 р.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у селянській сім'ї. Виростав сиротою. Змалку працював у наймах в багатіїв, робітником радгоспів та цукрових заводів. У 1922 році вступив до комсомолу, навчався в комсомольській політшколі. Також навчався на робітничому факультеті Київського сільськогосподарського інституту.

Член ВКП(б) з 1928 року.

Відряджений на партійну роботу в Донбас, працював на шахтах пропагандистом, редактором шахтарської багатотиражки, секретарем партійної організації шахти № 2 Краснодон. Потім навчався у Харківському інституті радянського будівництва і права, був членом партійного комітету і культпропом інституту. Обраний головою Штепівського районного виконавчого комітету Харківської області.

У 1938 — виконуючий обов'язки голови Харківського обласного виконавчого комітету. 26 червня 1938 року був обраний депутатом Верховної Ради УРСР 1-го скликання від Велико-Бурлуцької виборчої округи № 254 Харківської області.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Микола Миколайович Прокопенко // Вісті [ЦВК УРСР]. — 1938. — № 124 (5314). — 2 червня. — С. 3.
  • Список депутатів, обраних до Верховної Ради УРСР // Вісті [ЦВК УРСР]. — 1938. — № 148 (5338). — 29 червня. — С. 1.