Променистий перенос енергії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Променистий або ж променевий перенос енергії — це фізичне явище переносу енергії з допомогою електромагнітного випромінювання. Зазвичай темрін вживають для опису переносу енергії випромінюванням, що поширюється через певне середовище, де на нього впливають процеси поглинання, емісії та розсіювання випромінювання. Рівняння променистого переносу математично описує це явище.

Означення[ред. | ред. код]

Фундаментальною величиною, що описує поле випромінювання є спектральна яскравість (або ж - питома інтенсивність випромінювання). Променитса енергія в спектральному діапазоні , що проходить через елемент площі , що знаходиться в точці за одиницю часу , в напрямі в тілесний кут виражається через спектральну яскравість наступним чином:

де - це кут між нормаллю елемента площі та напрямом . Спектральна якскравість вимірюється в одиницях енергії поділених на одиниці площі, часу, кута і частоти. В системі СІ це Вт·м−2·ср−1·Гц−1.

Рівняння променистого переносу[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • George B. Rybicki; Alan P. Lightman (1985). Radiative Processes in Astrophysics. Wiley-Interscience. ISBN 978-0-471-82759-7.