Промисловість Хорватії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Порт Спліт
Хорватський цементний завод

Промисловість Хорватії - промисловість відіграє важливу роль у хорватській економіці. Вона має давні традиції, що базуються на сільському господарстві, лісовому господарстві та гірничій справі . Найбільшими промисловими центрами в Республіці Хорватії є Загреб, Рієка, Спліт, Осієк і Вараждин [1] .

Загальна інформація[ред. | ред. код]

До цього часу розвиваваються багато галузей промисловості, такі як деревообробна промисловість, виробництво продуктів харчування [2], виробництво калію, суднобудування та інші галузі [3] [4] . Сьогодні основними галузями промисловості в Хорватії є: харчові продукти (близько 24% загального доходу переробної промисловості, головним чином переробка риби [5] ) обробка металу і машинобудування, у тому числі транспортні засоби (20%), виробництво коксу та переробка нафти (17%) хімічної, фармацевтичної, гумової та пластмасової промисловості (близько 11%) [6] . У структурі валового внутрішнього продукту Хорватії (ВВП) у 2015 році частка галузі становила 27,3% [4] . У тому ж році темпи зростання промислового виробництва склали 2,7% [3] .

Знищені війною промислові заводи в Загребі (2011)

Вплив війни на промисловість[ред. | ред. код]

Промислове виробництво в Хорватії займає найважливіше місце в загальному обсязі виробництва. Включає машини, інструменти, металеві вироби, меблі, військову техніку, наприклад цеглу та будівельні матеріали. Під час процесу трансформації (у 1990-х роках і пізніше) багато компаній були закриті або пошкоджені під час хорватської війни за незалежність . Це стосувалося, головним чином, компаній з деревини, металургії та текстильної промисловості [6] . Велика кількість компаній є дуже активними у зовнішній торгівлі.

Вплив кризи на промисловість[ред. | ред. код]

Як наслідок світової фінансової кризи 2007-2008 років, хорватська промисловість зазнала помітного падіння обсягів виробництва. Частка промисловості у всіх галузях економіки падає з року в рік. Щорічний приріст промислового виробництва у 2015 році збільшився на 2,7%.

посилання[ред. | ред. код]