Простори (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ПроStory — літературний проект групи українських авторів і перекладачів, у різних формах існує з 2008 р.

З 2009 року в рамках проекту виходила літературно-художня газета, в червні 2011 р. видання оголосило про перехід на журнальний формат і щоквартальні випуски накладом у 1500 примірників[1]. Окрім того в рамках проекту працює онлайн-журнал ПРОSTORY, проводяться семінари з художнього перекладу, дискусії на культурні та суспільно-політичні теми.

ПРОSTORY задумувався не лише як простір художньої рефлексії, але і як платформа для соціально-критичного аналізу українського культурного контексту і, ширше, українського сучасного суспільства в цілому. Проект виділяє формування та підтримку незалежної критичної думки як одну з головних цілей свого існування.

На сторінках газети і онлайн-журналу публікуються есеїстика, художня література і критика, документальна проза. Вперше тут були опубліковані переклади українською мовою Герти Мюллер, Моніки Рінк, Каті Ланґе-Мюллер, Алена Бадью.

Організатори проекту ПРОSTORY: Євгенія Бєлорусець, Катерина Міщенко, Наталія Чермалих, Ганна Лацанич, Клаудія Дате, Василь Лозинський, Неля Ваховська, Андрій Рєпа.

З 2016 року видання було радикально реформоване й змінився склад редакції[2]. З першої редакції у проекті залишилася лише Євгенія Бєлорусець[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]