Просто на Покрову

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Просто на Покрову» — щорічний всеукраїнський фестиваль сучасної української літератури, який проходить в Коростені Житомирської області у третю суботу жовтня. Щороку друком виходить однойменний літературно-мистецький альманах.

Мета фестивалю — пропаганда сучасної української літератури, залучення до написання творів молоді та обмін думками.

Фестиваль[1] проводиться під патронатом Національної спілки письменників України, письменника Віктора Васильчука і Коростенської райдержадміністрації та Коростенської райради Коростеня, та складається із двох частин: конкурсної, яка проходить заочно, аби відібрати для виступів на фестивалі найкращі з надісланих творів, оптимізувати час виступів; і заключної, яка триває один день і на якій автори, чиї твори журі відібрало для виступів, читають свої твори зі сцени самі або запрошують для цього акторів. Обов'язковою є особиста присутність авторів на заключній частині фестивалю і їх поява на сцені. Під час фестивалю відвівдується музей-хата Василя Юхимовича у с. Сингаї, а також вручається премія імені В. Юхимовича, фундатором якої є письменник В. Васильчук.

Усе починалося у 2000 році, коли на свято Покрови до Коростеня зійшлися письменники і шанувальники літератури з усієї України. Перший фестиваль відбувся просто неба. Слухачі сиділи на траві у коростенському міському парку, а учасники літературного марафону виходили на поміст і презентували свої твори. Ініціаторами фестивалю є журналісти і письменники Валерій Нечипоренко і Віктор Васильчук[2].

У жовтні 2011 року відбувся 5-й Фестиваль «Просто на Покрову».

Вимоги до претендентів[ред. | ред. код]

Склад претендентів не обмежується віком чи рівнем освіти. Є дві вимоги: вживання літературної мови, без ненормативної лексики, і їх новизна — твір повинен бути написаний не раніше, ніж два роки тому. Один автор може представити на конкурс один твір або уривок з твору обсягом 7 сторінок формату А-4, 14 — для прозових творів і 4 таких же сторінок — для поетичних.

Переможці фестивалю визначаються в «Поетичному марафоні» та «Уроці прози»: "Поезія ", "Проза ", «Твори для дітей», "Гумор.

У жовтні 2017 абсолютним чемпіоном поетичного марафону Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову» став поет Олександр Кучеренко.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фестиваль талановитих людей
  2. «Просто на Покрову» — свято у Коростені

Посилання[ред. | ред. код]


Шаблон:ZhytomyrOblast-stub