Просування (маркетинг)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Просування (англ. promotion) — один з чотирьох елементів маркетинг-міксу, який забезпечує передачу споживачу певної інформації про товар, його переваги, сподіваючись на зворотній відгук у вигляді відвідання торгової точки, звернення до консультанта-продавця чи врешті-решт акту купівлі.

Застосовується як синоним до поняття маркетингова комунікація (англ. marketing communication), який останнім часом отримав ширшого розповсюдження[1].

Зокрема, в бізнес-літературі іноді використовується словосполучення «просування на ринок», під яким розуміють процес виходу на ринок[2][3]. Така багатозначність трактування терміну робить доцільнішим використання у фаховій літературі саме однозначно зрозумілого поняття «маркетингова комунікація», крім випадків коли пояснюється сутність концепції 4P, автор якої Джером Мак-Карті у 1960 р. у своїй книзі «Основи маркетингу» в популярній формі використав саме слово Promotion для визначення одного з її елементів[4].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Носов Д. О. Просування товару чи комунікація зі споживачем: до питання розбіжності щодо трактування термінів у маркетингу / Д. О. Носов, А. П. Румянцев // Актуальні проблеми економіки та управління. — 2008. — Vol. 2.
  2. Баскакова М. Ю. Вибір стратегії просування на ринок нової продукції / М. Ю. Баскакова // Проблеми науки. — 2007. — No. 4. — С. 18-24.
  3. Ілляшенко С. М. Застосування web-технологій для формування іміджу внз і їх підрозділів та просування на ринку освітніх послуг / С. М. Ілляшенко // Проблеми і перспективи ринково-орієнтованого управління інноваційним розвитком. — С. 183–193.
  4. Носов Д. О. Просування товару чи комунікація зі споживачем: до питання розбіжності щодо трактування термінів у маркетингу / Д. О. Носов, А. П. Румянцев // Актуальні проблеми економіки та управління. — 2008. — Vol. 2.