Протипожежна профілактика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Протипоже́жна профіла́ктика — це комплекс організаційних і технічних заходів, які спрямовані на здійснення безпеки людей, на попередження пожеж, локалізацію їх поширення, а також створення умов для успішного гасіння пожежі.

Відповідальним керівником робіт по ліквідації пожеж і аварій на підприємстві є головний інженер. Начальник структурного підрозділу, в якому виникла пожежа, є відповідальним виконавцем робіт по її ліквідації.

Пожежна безпека – це стан обєкта, при якому виключається можливість пожежі, а у випадку її виникнення вживаються необхідні заходи щодо усунення негативного впливу небезпечних факторів пожежі на людей, споруди і матеріальні цінності.

Протипожежний режим – це комплекс встановлених норм і правил поведінки людей, виконання робіт і експлуатації обєкта, спрямованих на забезпечення пожежної безпеки.

Література[ред.ред. код]

  • Профілактика пожеж в електроустановках : Навч. посіб. для слухачів, курсантів та студ. пожеж.-техн. навч. закл. і працівників пожеж. охорони України / А. А. Шадрін, М. С. Коваль; Львів. ін-т пожеж. безпеки. - Л. : Каменяр, 2001. - 532 c.


Щит Це незавершена стаття про безпеку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.