Служба Державного Протоколу та Церемоніалу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Служба Державного Протоколу та Церемоніалу
Будинок Химери 3.JPG
Приміщення служби
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 4.11.2020
Попередні відомства Департамент з питань Державного Протоколу та Церемоніалу
Керівництво діяльністю здійснює Керівник Офісу Президента України
Штаб-квартира 01220, м. Київ, вул. Банкова, 10. Україна Україна
president.gov.ua/administration/apu-structure/golovnij-departament-derzhavnogo-protokolu-ta-ceremonialu

Служба Державного Протоколу та Церемоніалу — самостійний структурний підрозділ Офісу Президента України. Служба вносить пропозиції щодо планування, забезпечення організації та проведення протокольних, церемоніальних та інших заходів за участю Президента України, зарубіжних візитів та робочих поїздок Глави держави по Україні, а також здійснює підготовку, узгодження та реалізацію програм візитів в Україну глав іноземних держав, урядів, керівників міжнародних організацій та інших високих іноземних посадових осіб, які прибувають з візитами на запрошення Президента України. Служба забезпечує координацію стосовно дотримання протокольних правил, норм, звичаїв і традицій при проведенні заходів структурними підрозділами з питань протоколу інших органів державної влади України, центральних та місцевих органів виконавчої влади України, органів місцевого самоврядування, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, і надає, в разі потреби, відповідну методичну допомогу з питань протокольно-церемоніального реагування. Робота Служби спрямовується Керівником Офісу Президента України.

Служба Державного Протоколу та Церемоніалу створена Указом Президента України №-484/2020 від 4 листопада 2020 року замість Департаменту з питань Державного Протоколу та Церемоніалу Офісу Президента України.[1]

Цілі та місія[ред. | ред. код]

Маючи на меті обстоювання та просування зовнішньополітичних цілей України, Служба покликана забезпечити створення сприятливої атмосфери та умов для досягнення змістовних результатів у ході проведення двосторонніх та багатосторонніх заходів на найвищому рівні. Ще одним завданням є належне представлення української історичної та культурної спадщини дипломатичними засобами міжкультурного обміну задля досягнення взаєморозуміння між країнами та народами.

Керівництво[ред. | ред. код]

Керівника служби призначає та звільняє з посади в установленому порядку Керівник Апарату Офісу Президента України. З 10 вересня 2014 року до 21 вересня 2020 року посаду обіймав Мельник Ярослав Володимирович[2].

Керівник має першого заступника і заступника. До складу Служби входить відділ міждержавних заходів, відділ церемоніалу і відділ внутрішньодержавних заходів та офіційного листування.

Протокол в Україні регулюється Указом Президента України від 22 серпня 2002 року N 746/2002, яким затверджено Положення про Державний Протокол та Церемоніал України.[3]

Розташування[ред. | ред. код]

Служба розміщується в унікальній пам'ятці архітектури, знаменитому "Будинку з химерами" (Будинок архітектора Городецького) (вулиця Банкова, 10), який має статус Офіційної резиденції Президента України, де проводяться міжнародні, офіційні та інші заходи за участю Глави держави (зустрічі, прийоми, церемонії, переговори, прес-конференції тощо).

В Будинку облаштовані Зала вірчих грамот, Зала для підписання, Мала переговорна зала, Велика переговорна зала, Обідня зала, Велика обідня зала, Гостьова кімната, Приватна кімната. Також є зала «тет-а-тет», де проводяться зустрічі віч-на-віч, у світлих блакитних тонах із китайськими мотивами — «китайська» кімната.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]