Професійна колегія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Професійна колегія — це юридичні особи, яким доручено обслуговувати суспільні інтереси шляхом регулювання професійної діяльності.

Більшість професійних колегій законодавчо закріплені як вимоги до роботи у певній області. Наприклад, жоден працівник в Онтаріо не може працювати за спеціальністю без членства в Коледжі торгівлі Онтаріо.

Професійні колегії наділені певними повноваженнями та обов'язками парламентськими актами. Їм доручено захищати громадськість шляхом розслідування випадків неналежної поведінки з боку учасників, а також вигнання чи висунення звинувачень учасникам, винним у порушеннях[1].

Неправомірна поведінка може включати умисні зловмисні дії, але також може містити недотримання стандартів компетентності, встановлених колегією, або недотримання встановленого етичного кодексу, або порушення одного з підзаконних актів, прийнятих колегією[2].

Крім розслідування неправомірних дій, вони повинні вести громадський реєстр членів[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. College Vs. Association - College of Paramedics. Архів оригіналу за 11 травня 2016. Процитовано 31 січня 2022. 
  2. Value Proposition Statement - College of Laboratory Professionals of Alberta. Архів оригіналу за 10 грудня 2015. Процитовано 31 січня 2022. 
  3. Ontarians trust OCT Public Register. Архів оригіналу за 26 серпня 2016. Процитовано 31 січня 2022.