Професійна федерація реслінгу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Професійна Федерація Реслінгу (англ. Professional wrestling promotion) - компанія або вид бізнесу який регулярно проводить змагання з так званого професійного реслінгу. Окрім цього професійна федерація реслінгу (надалі ПФР) займається управлінням, рекламою і логістикою. В рамках конвенції ПФР це спортивний орган управління який бере на себе організацію або постановку певного шоу і не несе відповідальності за зовнішню популярність або рейтинг бійців. За своєю структурою дещо нагадує пересувний театр, який забезпечує шоу і гідну рекламу цього шоу.

В даний час основними організаторами реслінг-шоу в Сполучених Штатах є: World Wrestling Entertainment (скорочено WWE), Total Nonstop Action Wrestling (скорочено TNA), і Ring of Honor (скорочено ROH). Дві найбільші і по суті найпопулярніші федерації в Мексиці це Consejo Mundial de Lucha Libre (скорочено CMLL) і Asistencia Asesoría y Administración (скорочено AAA). До топових федерацій в Японії відносять три найбільші федерації: New Japan Pro Wrestling (скорочено NJPW), All Japan Pro Wrestling (скорочено AJPW), і Pro Wrestling Noah (скорочено Noah). Окрім цього по всьому світу зосереджено більш ніж сто невеликих федерацій реслінгу, зокрема і в Україні (Ukrainian Pro-Wrestling Promotion Group в Києві).

Структура[ред. | ред. код]

Досить велика частина всіх федерацій є автономними, і не визнають титули інших федерацій. В кожній федерації є перелік постійних дійових агентів (так званий ростер), які пов'язані контрактом з федерацією. Також під дію контрактів підпадають і штатні робітники компанії. Великі федерації мають власні школи реслінгу а найбільші - власні майданчики для підготовки молодих талантів.

Відомі федерації реслінгу[ред. | ред. код]

Рік Назва федеоації Країна
2002 Chikara США США
1992 Asistencia Asesoría y Administración (AAA) Мексика Мексика
1952 World Wrestling Entertainment (WWE) США США
2002 Irish Whip Wrestling (IWW) Ірландія Ірландія
1997 Ohio Valley Wrestling (OVW) США США
2002 Ring of Honor (ROH) США США
1933 Consejo Mundial de Lucha Libre (CMLL) Мексика Мексика
2002 Total Nonstop Action Wrestling (TNA) США США
1972 New Japan Pro Wrestling (NJPW) Японія Японія
1986 Northern Championship Wrestling (NCW) Канада Канада
2000 Pro Wrestling Noah (PWN) Японія Японія

Посилання[ред. | ред. код]