Професійне об'єднання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Професійне об'єднання — громадська організація, сформована за професійною ознакою і захищає як інтереси представників професії, так і громадські інтереси, пов'язані з відповідною професійною діяльністю.

Професійне об'єднання може брати на себе функції управління професійним співтовариством або контролю за професійною діяльністю у своїй сфері[1]. Професійне об'єднання має у своїй роботі дві суперечливі цілі: з одного боку, воно повинно відстоювати інтереси професії, з іншого боку, вводити стандарти, регламенти і обмеження та переслідувати їх порушників.

Багато професійних об'єднань беруть участь у розробці та здійсненні програм професійної підготовки та підвищення кваліфікації, здійснюють професійну сертифікацію представників професії. У деяких випадках право на професійну діяльність дає саме членство в професійному об'єднанні.

Лідером за кількістю професійних об'єднань є США. Тут також набуло поширення явище «професіоналізації» — перетворення набору навичок і компетенцій у професію.

У франкомовних країнах крім професійних об'єднань діють міжпрофесійні, в які входять декілька учасників єдиного виробничого ланцюжка в сільському господарстві[2][3].

У США під виглядом професійних асоціацій також діють комерційні професійні корпорації[4].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Harvey, L. (2004). Professional body. Quality Research International. Analytic Quality Glossary. Архів оригіналу за 16 лютого 2019. Процитовано 3 грудня 2016.
  2. Liagre, L. (2006). Les interprofessions agroalimentaires en France (PDF) (French) . Paris: Ministère Français des Affaires Etrangères. Архів оригіналу (PDF) за 26 липня 2011. Процитовано 3 грудня 2016. {{cite web}}: Пропущено |author1= (довідка)
  3. Dedieu, M.-S. (2011). Commodity associations : a widespread tool for marketing chain management. Analysis no.31. Paris: Centre for Studies and Strategic Foresight, Ministry of Agriculture. Архів оригіналу за 27 вересня 2011. Процитовано 3 грудня 2016. {{cite web}}: Пропущено |author1= (довідка)
  4. William Meade Fletcher. Fletcher cyclopedia of the law of corporations.

Посилання

[ред. | ред. код]