Професіональна футбольна ліга України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Професіональна футбольна ліга
PFL logo.gif
Логотип ПФЛ
Абревіатура ПФЛ
Заснування 1996
Тип об'єднання
Мета організація футбольних змагань
Штаб-квартира Київ
Місце діяльності Україна
Членство професіональні футбольні клуби України
Офіційні мови українська
Веб-сайт pfl.ua

Професіональна футбольна ліга України (також відома як ПФЛ) є об'єднанням професійних футбольних клубів України, створене у 1996 році для організації чемпіонатів України з футболу.

Резюме[ред.ред. код]

У підпорядкуванні ПФЛ перебувають змагання у двох лігах:

Професіональну лігу було засновано 26 травня 1996 року. До цього змагання проводила Федерація футболу України (ФФУ). Вважається, що ПФЛ є певним чином противагою федерації футболу, оскільки на її чолі стоїть колишній віце-президент донецького Шахтаря Равіль Сафіуллін (ФФУ очолює почесний президент київського Динамо Григорій Суркіс).

ПФЛ об'єднує 67 професійних футбольних клубів, що представляють 78 команд. Деякі клуби мають кілька команд, але вони мають грати в різних лігах, з метою уникнення конфлікту інтересів. Наприклад, якщо Динамо-2 (Київ) посяде у першій лізі одне з прохідних місць до вищої ліги, то має поступитися правом підвищення у класі наступнуму клубу. Щоправда, широко поширеною є думка про начебто існування поділу вищої ліги на "сфери інтересів" (такі підозри знайшли особливо поживний ґрунт після того, як донецький Металург вісімнадцять разів поспіль програв своїм землякам з Шахтаря у період з 1996 по 2006 роки).

Президенти[ред.ред. код]

Президенти[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]